Aktualności

Raport z wypożyczeń | 9-10 listopada

8
11 / 11 / 2019

Z czwórki ełkaesiaków wypożyczonych do klubów z niższych lig w miniony weekend na boisku zaprezentowała się jedynie dwójka. Dwóch pozostałych przesiedziało mecze swoich obecnych drużyn na ławce rezerwowych.

W drugiej lidze po przerwie spowodowanej pauzą za cztery żółte kartki do podstawowego składu Gryfa Wejherowo wrócił Oskar Koprowski. Powrót „Osy” pomógł piłkarzom z Pomorza w wywalczeniu bezbramkowego remisu na własnym stadionie z Elaną Toruń. Dzięki temu punktowi wejherowianie opuścili ostatnie miejsce w tabeli na rzecz Legionovii, która przegrała swoje spotkanie. Na półmetku rozgrywek żółto-czarni do miejsca gwarantującego utrzymanie na szczeblu centralnym traci osiem punktów. Część strat Gryf może jednak odrobić jeszcze w tym roku, bo przed przerwą zimową zostaną rozegrane trzy kolejki rundy rewanżowej – pierwsza z nich już w ten weekend, kiedy drużyna ze Wzgórza Wolności zmierzy się na wyjeździe z Widzewem.

A drużyną, która zajmuje pierwsze „bezpieczne” miejsce w drugoligowej tabeli po 17 kolejkach, jest Pogoń Siedlce z Jakubem Romanowiczem. „Siara” znów wybiegł w podstawowym składzie zespołu z Mazowsza i przeciwko Stali Stalowa Wola grał przed własną widownią do 63. minuty. Biało-niebiescy przegrali jednak to spotkanie 1:2 i punktów muszą szukać teraz w kolejnym meczu na własnym terenie ze Stalą Rzeszów. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bo rywale plasują się tuż za strefą, która daje prawo gry w barażach o awans do pierwszej ligi. Dodajmy, iż mistrzem półmetka została ekipa Górnika Łęczna, która ma tyle samo „oczek”, co Resovia.

W drugiej grupie trzeciej ligi zarówno Mikołaj Maschera z Kotwicy Kołobrzeg, jak i Michał Brudnicki w Unii Janikowo ponownie mogli się cieszyć ze zwycięstw swoich zespołów. Ponownie była to jednak radość umiarkowana, bo obaj przez całe 90 minut obserwowali poczynania kolegów jedynie jako rezerwowi. Jedenastka z nadbałtyckiego kurortu po golu w ostatniej fazie spotkania pokonała na wyjeździe z Grom Nowy Staw 1:0, a „Duma Kujaw” rozgromiła u siebie Bałtyk Koszalin aż 6:1. Na zakończenie pierwszej części sezonu piłkarze Kotwicy zmierzą się w ten weekend z ostatnim w tabeli Bałtykiem Gdynia, a gracze Unii rywalizować będą ze Świtem Skolwin-Szczecin. Po 16 seriach gier Kotwica jest piąta (33 punkty), a Unia – szósta (30 punktów). O krok od tytułu mistrza jesieni jest natomiast KKS Kalisz, który zgromadził 39 punktów.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]