Aktualności

Raport z wypożyczeń | 2-3 listopada

10
04 / 11 / 2019

Z czwórki ełkaesiaków wypożyczonych do klubów z niższych lig w miniony weekend zobaczyliśmy na boisku jedynie jednego. Dwóch kolejnych musiało zadowolić się rolą rezerwowych, a czwarty z nich nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu nadmiaru żółtych kartek.

W drugiej lidze w składzie Pogoni Siedlce coraz pewniejsze miejsce wydaje się mieć Jakub Romanowicz. „Siara” po raz trzeci z rzędu wybiegł bowiem w podstawowym składzie biało-niebieskich, co wcześniej mu się w tym sezonie nie zdarzyło. Tym razem 19-latek grał do 72. minuty i opuścił boisko przy stanie 0:0. Ostatecznie klub z Mazowsza wygrał jednak u siebie 2:0 ze Skrą Częstochowa i przeskoczył swojego sobotniego rywala w tabeli, opuszczając tym samym strefę spadkową. W sobotnie popołudnie siedlczanie znów zagrają przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola, czyli kolejna ekipa walcząca o zachowanie drugoligowego bytu. Po 16 kolejkach „Stalówka” plasuje się na 16. miejscu z dorobkiem 13 punktów (o pięć mniej od Pogoni), a o jej aktualnym kryzysie najlepiej świadczy fakt, że w pięciu ostatnich meczach wywalczyła raptem dwa „oczka”.

Z kolei Oskar Koprowski w miniony weekend musiał się zadowolić jedynie rolą widza, gdyż przyszło mu odbyć pauzę za cztery żółte kartki. Nieobecność „Osy” najwyraźniej źle wpłynęła na grę Gryfa Wejherowo, który przegrał w Polkowicach z Górnikiem aż 0:5 i wobec remisu Legionovii spadł na ostatnie miejsce w drugoligowej tabeli. W najbliższą niedzielę wczesnym popołudniem drużyna z Pomorza podejmie Elanę Toruń, która na razie sklasyfikowana jest na 12. pozycji z 18 punktami na koncie (o dziewięć więcej od żółto-czarnych).

W drugiej grupie trzeciej ligi zarówno Mikołaj Maschera z Kotwicy Kołobrzeg, jak i Michał Brudnicki w Unii Janikowo mogli się cieszyć ze zwycięstw swoich zespołów. Z pewnością była to jednak radość umiarkowana, bo obaj przez całe 90 minut obserwowali poczynania kolegów jako rezerwowi. Wypada dodać, że jedenastka z nadbałtyckiego kurortu pewnie pokonała na własnym terenie Nielbę Wągrowiec 4:1, a „Duma Kujaw” wygrała na wyjeździe z Górnikiem Konin 1:0. Teraz przed obiema ekipami znów potyczki z niżej notowanymi ekipami – odpowiednio Gromem Nowym Staw (wyjazd) i Bałtykiem Koszalin (dom). Po 15 seriach gier Kotwica jest piąta (30 punktów), a Unia – szósta (27 punktów). Z pozycji lidera natomiast do meczu w najbliższy weekend przystąpi ponownie KKS Kalisz (36 punktów).

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]