Aktualności

Raport z wypożyczeń | 6-7 czerwca

10
08 / 06 / 2020

Po przymusowej pauzie związanej z pandemią koronawirusa znów nabierają tempa rozgrywki drugiej ligi, gdzie w tej rundzie zgłoszonych jest trzech zawodników wypożyczonych z Łódzkiego Klubu Sportowego. O 24. kolejce, która odbyła się w miniony weekend, trudno jednak powiedzieć, aby była udana dla czasowo transferowanych ełkaesiaków – ich obecne drużyny schodziły bowiem z boiska pokonane.

GKS Katowice, w barwach którego całe spotkanie rozegrał Maciej Dampc, przegrał w Częstochowie ze Skrą 0:1 i nie wykorzystał szansy, aby zbliżyć się do lidera tabeli. Mimo porażki, jedenastka ze Śląska zachowała fotel wicelidera. W ten weekend katowiczanie na własnym obiekcie zagrają ze Stalą Rzeszów, która wciąż nie rezygnuje z walki o miejsce w strefie premiowanej barażami o awans do pierwszej ligi.

Legionovia Legionowo, z Oskarem Koprowskim w podstawowym składzie, po ostatniej wygranej tym razem uległa u siebie Elanie Toruń 1:2 i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci aktualnie już 14 punktów. W sobotnim starciu „Osa” przebywał na murawie do 72. minuty, a kolejną okazję do zebrania ligowego doświadczenia wychowanek ŁKS-u będzie miał w sobotę podczas wyjazdowego spotkania z Widzewem.

Pogoń Siedlce, do której z kolei wypożyczony jest Jakub Romanowicz, musiała w sobotę uznać wyższość rezerw Lecha Poznań. Lechici wygrali 2:1, ale Kuba ponownie nie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie ze względu na kontuzję pleców. 19-latek wznowił już jednak zajęcia i być może będzie brany pod uwagę przy wyborze składu na kolejne zawody – w sobotę po południu siedlczanie będą podejmować wyżej notowaną Bytovię Bytów. Jak na razie Pogoń sklasyfikowana jest na 15. miejscu (spadkowym), a bytowianie na szóstym (dającym prawo gry w barażu o pierwszą ligę).

Dla porządku dodajmy, iż trzecia liga zakończyła już rozgrywki, co oznacza, że ani Mikołaja Maschery (Sokół Aleksandrów Łódzki), ani Michała Brudnickiego (Unia Skierniewice) nie zobaczymy więcej w tym sezonie na boisku. Ich kluby w tabeli końcowej grupy pierwszej sklasyfikowane zostały odpowiednio na drugim i ósmym miejscu.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]