Aktualności

Raport z wypożyczeń | 20-21 czerwca

3
22 / 06 / 2020

W 27. kolejce drugiej ligi na boisku pojawił się każdy z trzech zawodników wypożyczonych na ten szczebel rozgrywek z Łódzkiego Klubu Sportowego. Ze wspomnianej trójki najwięcej powodów do radości miał tym razem Maciej Dampc.

24-letni obrońca powrócił do wyjściowego składu GKS-u Katowice i pomógł swojemu obecnemu klubowi w zdobyciu trzech punktów w starciu z Garbarnią Kraków. Dampc rozegrał pełne 90 minut, a jego drużyna wygrała 2:0 po golach strzelonych w ostatnich 20 minutach spotkania. Dzięki niedzielnej wygranej katowiczanie umocnili się na fotelu wicelidera i są coraz bliżej powrotu na zaplecze PKO Ekstraklasy. W najbliższą sobotę ekipa ze Śląska zagra w Poznaniu z rezerwami Lecha, które znajdują się w strefie spadkowej.

W zespole Legionovii ponownie w podstawowym składzie wybiegł Oskar Koprowski, ale tym razem jego drużyna musiała uznać wyższość rywala i przegrała w Stalowej Woli ze Stalą 0:2. „Osa” przebywał na murawie do 57. minuty, a gdy ją opuszczał, „Novia” przegrywała 0:1. Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek klub z Mazowsza do bezpiecznej lokaty traci 14 punktów, a w ten weekend przyjdzie mu się zmierzyć z Resovią, która plasuje się tuż za ligowym podium i wciąż liczy się w walce o bezpośredni awans do pierwszej ligi.

Po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią szansę pokazania się w Pogoni Siedlce otrzymał wreszcie Jakub Romanowicz. Kuba pojawił się na placu gry na ostatnie pięć minut wyjazdowego spotkania z Błękitnymi Stargard i przyczynił się do utrzymania wyniku 3:2 dla biało-niebieskich. Trzy punkty wywalczone w niedzielę pozwoliły siedlczanom przesunąć się na 10. miejsce w tabeli, choć nad „kreską” mają oni raptem dwa punkty przewagi. W najbliższej serii gier zawodników z Mazowsza czeka potyczka u siebie z sąsiadem z tabeli – Elaną Toruń.

Przypominamy, iż trzecia liga zakończyła już rozgrywki, co oznacza, że ani Mikołaja Maschery (Sokół Aleksandrów Łódzki), ani Michała Brudnickiego (Unia Skierniewice) nie zobaczymy więcej w tym sezonie na boisku. Ich kluby w tabeli końcowej grupy pierwszej sklasyfikowane zostały odpowiednio na drugim i ósmym miejscu.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]