Akademia

Pucharowa porażka rezerw. Widzew II – ŁKS II 3:2

06.04.2022

06.04.2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u zakończyli swój udział w wojewódzkim Pucharze Polski na 1/4 finału. W środę nasi piłkarze przegrali z drugą drużyną Widzewa 2:3.

Pierwsza połowa środowego meczu rozegranego na boisku Łodzianki upłynęła pod znakiem przewagi drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, lecz to rywal był przed przerwą skuteczniejszy i już w 19. minucie objął prowadzenie (piłka po strzale Ignacego Dawida odbiła się od Aleksandra Ślęzaka i zmyliła bezradnego w tej sytuacji Michała Kołbę).

Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Matysiaka nie tylko doprowadzili do remisu, ale i objęli nawet na chwilę prowadzenie. Bramkę wyrównującą zdobył Błażej Radwanek, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego Piotra Gryszkiewicza, z kolei drugiego gola dla gości zdobył precyzyjnym uderzeniem Michał Karlikowski. Niestety dla nas, ostatnie słowo należało do rywala. W 69. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania dzięki skutecznie wykonanemu rzutowi karnemu, a dziesięć minut później szalę zwycięstwa na stronę rezerw Widzewa przechyliła bramka Daniela Chwałkowskiego.

Przypomnijmy, że podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w drodze do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pokonali jesienią Termy Uniejów (3:0 po walkowerze), KS Kutno (0:0, wygrana po rzutach karnych), młodszych kolegów z ŁKS III Łódź (7:0) oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki (1:0).

1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski / Widzew II Łódź – ŁKS II Łódź 3:2 (1:0)

• Bramki: 1:0 Ignacy Dawid (19), 1:1 Błażej Radwanek (51), 1:2 Michał Karlikowski (59), 2:2 Daniel Mąka (69-karny), 3:2 Daniel Chwałowski (79)

Składy

• Widzew II: Mateusz Ludwikowski – Dawid Owczarek, Hubert Lenart, Piotr Bartłoszewski, Kamil Tlaga (88, Michał Grudniewski) – Ignacy Dawid (66, Mateusz Gołda), Daniel Chwałowski, Filip Zawadzki – Robert Prochownik (61, Robert Kowalczyk), Daniel Mąka, Ricardo Goncalves (61, Filip Przybułek).
  • ŁKS II: Michał Kołba – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski – Dariusz Gmosiński (82, Mikołaj Lipień), Artur Sójka, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek (82, Jakub Piotrowski), Piotr Gryszkiewicz (71, Mateusz Jastrzembski) – Łukasz Dynel.