Przygotowania do piłkarskiej wiosny znów w Turcji

Przygotowania do piłkarskiej wiosny znów w Turcji

Poznaliśmy ramowy plan przygotowań piłkarzy ŁKS-u do rundy wiosennej. Już trzeci rok z rzędu ełkaesiacy będą szlifować zimą formę w tureckim Side, gdzie rozegrają trzy mecze sparingowe.

Za kilka dni piłkarze wicelidera Fortuna 1 Ligi spotkają się na ostatnich w tym roku zajęciach, a następnie rozjadą się do domów, gdzie z bliskimi spędzą okres świąteczno-noworoczny.

Drużyna spotka się ponownie cztery tygodnie później, w poniedziałek 11 stycznia 2021 roku, a przygotowania do wiosennych zmagań na ligowych oraz pucharowych boiskach rozpocznie tego dnia od badań na obecność koronawirusa oraz zajęć szkoleniowych. Następnego dnia (tj. 12 stycznia) odbędą się badania krwi oraz badania wydolnościowe.

Od wznowienia zajęć aż do 22 stycznia ełkaesiacy będą trenować w Łodzi.

W nocy z 22 na 23 stycznia łodzianie wsiądą na pokład samolotu, który zabierze ich do Turcji, więc już trzeci rok z rzędu ełkaesiacy właśnie w tym kraju będą przygotowywać się do rundy wiosennej. W trakcie pobytu w Side, który zakończy się 6 lutego, piłkarze ŁKS-u zamierzają rozegrać trzy mecze sparingowe (rywali poznamy wkrótce).

Kilka dni po powrocie do kraju (około 10 lutego 2021 roku) ŁKS zmierzy się na własnym boisku z Legią Warszawa w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W planie, ze względu na szeroką kadrę pierwszoligowego zespołu, jest także w tych dniach sparing z drugoligową Skrą Częstochowa. Ostatnią grę kontrolną ełkaesiacy mają zaplanowaną na 20 lutego, zmierzą się wówczas z Polonią Warszawa.