Pracowity tydzień. W środę puchar, w poniedziałek liga

29.08.2022

Pracowity tydzień. W środę puchar, w poniedziałek liga

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Przed piłkarzami ŁKS-u intensywny tydzień. W środę zmierzymy się ze Stalą Mielec w Fortuna Pucharze Polski, a w następny poniedziałek zagramy o ligowe punkty z Górnikiem Łęczna.

Już w niedzielę, dzień po meczu w Chojnicach, ełkaesiacy rozpoczęli przygotowania do dwóch ważnych spotkań, które odbędą się wkrótce na stadionie Króla. W najbliższą środę starciem z ekstraklasową Stalą Mielec łodzianie zainaugurują zmagania w nowej edycji Fortuna Pucharu Polski, z kolei pięć dni później w ligowym meczu z Górnikiem Łęczna spróbują powetować sobie ostatnią stratę punktów.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób. Wychodzimy na boisko, żeby walczyć o zwycięstwo. Każda rywalizacja w każdym sporcie wiąże się z tym, że chce się udowodnić swoją wyższość. Bez względu więc na to, kto wybiegnie na boisko na mecz ze Stalą Mielec, będziemy chcieli wygrać.

W związku z napiętym terminarzem mikrocykl treningowy będzie się odrobinę różnił od tego, do czego piłkarze zdążyli się przyzwyczaić, gdy graliśmy raz w tygodniu. Sztab szkoleniowy na czele z trenerem Kazimierzem Moskalem zaplanował do przyszłego poniedziałku włącznie w sumie osiem jednostek treningowych (w tym dwie przedpołudniowe w dniu meczów ze Stalą i Górnikiem, zapewne o charakterze przedmeczowego rozruchu).

Żaden z naszych zawodników nie musi na szczęście pauzować w poniedziałkowym meczu z Górnikiem Łęczna ze względu na kartki. Taką karę w ubiegłą sobotę odcierpiał już Mateusz Kowalczyk, a do dyspozycji trenera będzie też Pirulo, który w Chojnicach został ukarany czerwoną kartką, ale na tę złożyły się dwie żółte, a że wcześniej Hiszpan miał na koncie tylko jedno takie upomnienie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pomógł drużynie w starciu ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy. Dodajmy, że treningi z drużyną wznowił Adam Marciniak (ostatnio zmagał się z urazem łydki).

Bilety na dwa najbliższe i bardzo ciekawie zapowiadające się mecze ŁKS-u możecie zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a także w kasach stacjonarnych (informacja o biletach TUTAJ). Przypominamy, że na środowy mecz Fortuna Pucharu Polski ze Stalą Mielec nie obowiązują karnety, więc zachęcamy wszystkich do zakupu wejściówek.