Powtórka sprzed roku mile widziana

Klub

Powtórka sprzed roku mile widziana

21.06.2019

21.06.2019

Po niespełna dwóch tygodniach treningów nadszedł czas na pierwszą weryfikację wykonanej pracy na poziomie gry kontrolnej. Podobnie jak przed rokiem serię przedsezonowych sparingów ełkaesiacy rozpoczynają od konfrontacji z Wisłą Płock. Tym razem jednak podopieczni Kazimierza Moskala zmierzą się z „Nafciarzami” w Łodzi, a nie na Mazowszu.

Dwanaście miesięcy temu łodzianie wygrali na wyjeździe z Wisłą 3:1 i – jak się okazało – był to zwiastun niezwykle udanego sezonu. Wtedy gole dla „Rycerzy Wiosny” strzelali kolejno Jewhen Radionow, Rafał Kujawa i Kamil Żylski. Kto tym razem zdoła pokonać płockiego bramkarza? Niewykluczone, że będzie to ktoś z grona nowych zawodników, którzy dołączyli do ŁKS-u wraz z początkiem okresu przygotowawczego.

Nie ulega wątpliwości, że ewentualna bramka każdemu z piątki debiutantów (Maciej Dampc, Michał Trąbka, Dragoljub Srnić, Jose Ruiz Antonio Pirulo i Ricardo Guima) dodałaby pewności siebie na kolejnym etapie przygotowań do nowego sezonu. Swojemu macierzystemu klubowi bardzo będzie też chciał strzelić gola Łukasz Sekulski, który rok temu o tej porze grał jeszcze w dalekiej Rosji w barwach SKA Chabarowsk, ale – jak sam powtarza – któremu zawsze dobrze się gra przeciwko drużynie z rodzinnego miasta.

Tak naprawdę nie ma jednak znaczenia, kto będzie zdobywał bramki dla ŁKS-u w tym kontrolnym spotkaniu. Tak samo nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków z wyniku końcowego, bo – co podkreślają trenerzy – najważniejsze będzie wypełnienie założeń, które ełkaesiakom przygotuje na odprawie sztab szkoleniowy. Cieszy przy tym z pewnością fakt, że w piątkowym treningu wzięli udział wszyscy podopieczni Kazimierza Moskala, co dla 52-letniego szkoleniowca oznacza duży komfort przy zestawianiu poszczególnych formacji.

Sprawdzian z jedenastką z Płocka powinien być dla „Rycerzy Wiosny” tym bardziej wartościowy, że rywale również przyjadą do Łodzi w pełnym składzie, bo prosto ze sparingu udają się na przedsezonowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Należy jednak dodać, że w zespole prowadzonym przez Leszka Ojrzyńskiego na pewno nie zagra już Igor Łasicki, któremu skończyło się wypożyczenie do Wisły z SSC Napoli – w piątek „Nafciarze” oficjalnie poinformowali, że nie zostanie ono przedłużone.

Sobotni mecz z czternastą drużyną Lotto Ekstraklasy poprzedniego sezonu rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00 na głównej płycie obiektu przy al. Unii. Przypominamy, że spotkanie to jest otwarte dla publiczności – co więcej, będzie można je obejrzeć z sektora VIP. Bilety w cenie 10 zł będzie można nabywać od godziny 11:00 przed wejściem na wspomniany sektor VIP. Zapraszamy serdecznie!