Aktualności

Porażka w Toruniu. Elana – ŁKS 1:0

2
07 / 07 / 2018

W sobotnie południe piłkarze ŁKS-u ponieśli pierwszą w trakcie tej przerwy letniej porażkę. W grze kontrolnej lepsza od łodzian o jedną bramkę okazała się drugoligowa Elana Toruń.

W zgodnej opinii obserwatorów sukces gospodarzy był zasłużony, bo i łodzianie na obecnym etapie przygotowań (w ostatnim tygodniu zawodnicy trenowali bardzo ciężko, co przełożyło się na tzw. „świeżość”) nie byli w stanie sprostać rywalowi pod względem fizycznym. Powodów do zmartwień nie ma na razie poważnych, do rozpoczęcia sezonu pozostały przecież dwa tygodnie.

Jedyną bramkę w sobotnim sparingu miejscowi zdobyli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, a na listę strzelców wpisał się dobrze znany w Łodzi Mateusz Stąporski. Beniaminek drugiej ligi wyjść na prowadzenie powinien zresztą wcześniej, na nasze szczęście piłkarz Elany nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego przez arbitra ok. 20 minuty spotkania.

ŁKS przegrał więc pierwszy sparing tego lata (z powodu urazów nie wystąpili Kamil Rozmus, Patryk Bryła i Bartłomiej Kalinkowski), najważniejsze jednak aby z formą trafić na inauguracyjny pojedynek z Chrobrym Głogów. Dziś trener Kazimierz Moskal znów sprawdził kilka wariantów i z pewnością także z tego przegranego pojedynku wyciągnie odpowiednie wnioski.

Przed ełkaesiakami jeszcze sparingowa gra z PGE GKS-em Bełchatów, a potem krótkie zgrupowanie tuż przed rozpoczęciem ligi.


Sparing / Elana Toruń 1:0 ŁKS Łódź (0:0)

  • Bramka: 1:0 Mateusz Stąporski 46.
  • Skład ŁKS-u: Kołba (65 Brudnicki) – Grzesik (65 Bogusz), Juraszek (65 Sobociński), Bielak (65 Koprowski), Bogusz (46 Widejko), Żylski (65 Wojowski), Łuczak, Rozwandowicz (65 Wolski), Ramirez (60 Maschera), Pyrdoł (65 Kostyrka), Kujawa (46 Radionov).


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]