Aktualności

Porażka na pożegnanie z Side. ŁKS – Bałtika 0:5

4
05 / 02 / 2021

W ostatnim sparingu rozegranym w Turcji przed powrotem do kraju piłkarze ŁKS-u przegrali 0:5 z rosyjską Bałtiką Kaliningrad.

Zgodnie z zapowiedziami w ostatnim sparingu przed powrotem do Polski w składzie ŁKS-u pojawili się piłkarze, których zabrakło w kadrze meczowej w ubiegłą środę. Między słupkami bramki stanął Dawid Arndt, duet stoperów Adam Marciniak stworzył z Carlosem Morosem Gracia, w środku pola oglądaliśmy m.in. Dragoljuba Srnicia i Maksymiliana Rozwandowicza, a na szpicy Piotra Janczukowicza, który był w piątek jednym z pięciu w wyjściowej jedenastce ełkaesiaków o statusie młodzieżowca.

Początek spotkania należał do dziewiątej drużyny rosyjskiej Pierwyj diwizion (drugi poziom rozgrywkowy). Co prawda w 3. minucie Dawid Arndt obronił groźny strzał Sultana Dzhamilova, ale tuż po upływie pierwszego kwadransa wyciągał futbolówkę z siatki. Doskonałe dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego wykorzystał Artem Meshchaninov i to właśnie po jego soczystym strzale głową zespół z Kaliningradu objął prowadzenie.

Po drugiej stronie boiska działo się niewiele, a na uwagę w tym fragmencie spotkania zasługiwała tylko jedna szybka akcja łodzian. Kilkadziesiąt sekund przed stratą bramki ełkaesiacy przejęli futbolówkę i dwoma podaniami przenieśli się w okolice bramki Maksima Borisko. Zabrakło kropki nad „i”, bo piłka po strzale Piotra Janczukowicza poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Nieco lepiej wyregulowanym celownikiem mógł się pochwalić w pierwszej połowie Dragoljub Srnić. W 32. minucie po składnej akcji zainicjowanej przez Przemysława Sajdaka serbski pomocnik huknął z dystansu i tym razem trafił w światło w bramki, sęk w tym, że świetnie ustawiony bramkarz Bałtiki nie dał się zaskoczyć, podobnie zresztą jak chwilę wcześniej Dawid Arndt po strzale Ishkhana Geloyana. W międzyczasie gra toczyła się w środku boiska i trzeba przyznać, że częściej operował nią zespół doskonale znanego w Łodzi Mladena Kašćelana (Czarnogórzec zagrał od pierwszej minuty).

W przerwie trener Wojciech Stawowy dokonał dwóch zmian. Tomasz Nawotka zastąpił Kamila Dankowskiego, a do bramki wskoczył Michał Kot. Młody golkiper nie narzekał na nudę, bo już w pierwszych pięciu minutach drugiej odsłony Rosjanie trzykrotnie byli bliscy podwyższenia prowadzenia, z czego sam Mikhail Markin dwukrotnie strzelał na łódzką bramkę (pierwsze uderzenie obronił Michał Kot, drugie – nie trafiło w światło bramki).

Podopieczni Evgenija Kaleshina zdominowali nasz zespół i wkrótce tę swoją bardzo wyraźną przewagę udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w przeciągu zaledwie stu osiemdziesięciu sekund dwukrotnie bramkarza ŁKS-u pokonał Yan Kazaev, finalizując w polu karnym akcje rozpoczęte przez jego kolegów na prawej stronie boiska. Czwartego gola dla Bałtiki zdobył Martin Mikhail.

Na tych trzech ciosach wyprowadzonych w ciągu sześciu minut Rosjanie nie zakończyli w piątek strzelania. Co prawda w ostatnim kwadransie zawodnicy w niebieskich strojach kilkukrotnie spudłowali w dogodnych sytuacjach (nie wykorzystali m.in. rzutu wolnego pośredniego podyktowanego za złapanie piłki przez naszego bramkarza po podaniu obrońcy), ale w 88. minucie cieszyli się z piątego trafienia. Mikhail Markin wykorzystał rzut karny podyktowany przez arbitra za faul Jakuba Tosika w polu karnym.

Jutro ełkaesiacy wrócą do Łodzi, z kolei już w najbliższy wtorek (9 lutego) zagrają na własnym boisku w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa.


Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – Bałtika Kaliningrad 0:5 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Artem Meshchaninov (16), 0:2 Yan Kazaev (69), 0:3 Yan Kazaev (72), 0:4 Mikhail Markin (75), 0:5 Mikhail Markin (88 – kar.).

Składy:

  • ŁKS: Dawid Arndt (46, Michał Kot) – Kamil Dankowski (46, Tomasz Nawotka), Carlos Moros Gracia (70, Jakub Tosik), Adam Marciniak, Jowin Radziński, Maksymilian Rozwandowicz, Dragoljub Srnić, Przemysław Sajdak, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Janczukowicz. Trener: Wojciech Stawowy.
  • Bałtika (I połowa): Maksim Borisko – Konstantin Kovalev, Artem Meshchaninov, Igor Yurganov, Ivan Maklakov, Mladen Kašćelan, Vladislav Lazarev, Ishkhan Geloyan, Maksim Kuzmin, Sultan Dzhamilov, Miroslav Markovic. Trener: Evgenij Kaleshin.
  • Bałtika (II połowa): Evgeniy Latyshonok, Aslan Dudiev, Maksim Tishkin, Maxim Plopa, Artem Makarchuk, Ilnur Alshin, Dmitij Pletnev, Vikto Demianov, Yan Kazaev, Dmitri Pletnev, Mikhail Markin.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny