Pojedynek na papierze: Mariusz Lewandowski vs. ŁKS

02 / 06 / 2021

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

W piątek przy okazji meczu ŁKS-u z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza na ławce trenerskiej gości zasiądzie Mariusz Lewandowski. Były reprezentant Polski, a dziś szkoleniowiec lidera Fortuna 1 Ligi dotąd nie rywalizował jeszcze z ełkaesiakami przy al. Unii 2.

W najbliższy piątek ełkaesiacy zmierzą się z drużyną prowadzoną przez Mariusza Lewandowskiego, byłego reprezentanta Polski, uczestnika mistrzostw Europy i mundialu, który w swoim bogatym piłkarskim CV ma również mistrzostwo Ukrainy i Puchar UEFA wywalczony w barwach Szachtara Donieck (oraz tytuł najlepszego polskiego piłkarza 2009 w plebiscycie Tygodnika „Piłka Nożna”).

Mariusz Lewandowski tylko raz rywalizował na boisku z ełkaesiakami. W 2000 roku defensywny pomocnik wraz z kolegami z Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski pokonał ŁKS 2:1, a obecny szkoleniowiec Bruk-Bet Termaliki pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W roli szkoleniowca Mariusz Lewandowski także ma tylko jedno spotkanie z ŁKS-em na koncie i chodzi oczywiście o rozegrany w grudniu ubiegłego roku mecz Bruk-Bet Termaliki z łodzianami w Niecieczy, w którym lepsi o dwa gole okazali się gospodarze. W tamtym spotkaniu rolę pierwszego szkoleniowca ŁKS-u pełnił trener Marcin Pogorzała, więc w piątek dojdzie do drugiej trenerskiej konfrontacji tych szkoleniowców.