Zmiany w sztabie szkoleniowym ŁKS-u

01 / 06 / 2021

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. Do końca bieżącego sezonu „Rycerzy Wiosny” poprowadzi Marcin Pogorzała, który do tej pory pełnił funkcję drugiego trenera.

Wraz z Ireneuszem Mamrotem z ŁKS-em rozstaje się również jego asystent – Adrian Siemieniec. Ich umowy zostały rozwiązane za porozumieniem stron.

Warto przypomnieć, że duet Mamrot – Siemieniec trafił do ŁKS-u na początku marca, czyli wkrótce po 66. Derbach Łodzi. Pierwszy mecz pod wodzą 50-letniego szkoleniowca ełkaesiacy rozegrali 13 marca w Olsztynie i był to debiut zwycięski, bo zakończony wygraną ze Stomilem 2:0. Ostatnim natomiast meczem było sobotnie starcie z Miedzią w Legnicy, które ŁKS przegrał 0:3. Pod wodzą pochodzącego z Trzebnicy szkoleniowca piłkarze z przeplatanką na piersi rozegrali zatem łącznie 13 spotkań, z których pięć wygrali, trzy zremisowali i pięć przegrali (bilans bramek 15-15), co daje średnią meczową na poziomie 1,38 punktu.

Do końca sezonu sztab szkoleniowy pierwszej drużyny ŁKS-u tworzyć będą: Marcin Pogorzała jako pierwszy trener, Paweł Drechsler jako asystent, Jacek Janowski jako trener bramkarzy, Michał Lewandowski jako trener przygotowania motorycznego oraz Marek Jędrzejewski, Damian Krajewski i Marcin Kwiatkowski jako fizjoterapeuci.

Przypomnijmy, 33-letni Pogorzała prowadził już ŁKS w jednym z pierwszoligowych spotkań tego sezonu, gdy pod koniec rundy jesiennej zastępował zdyskwalifikowanego wówczas na jedno spotkanie Wojciecha Stawowego. W sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny ŁKS-u pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego trener jest za to już niemal równo dwa lata (dołączył 10 czerwca 2019 roku jeszcze za kadencji Kazimierza Moskala), a wcześniej z powodzeniem prowadził rezerwy ŁKS-u i drużynę juniorów.

Z kolei 32-letni Drechsler dołączył do ŁKS latem 2017 roku. Od tego czasu pełnił funkcję pierwszego trenera rezerw ŁKS-u, koordynatora Akademii ŁKS oraz trenera odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne zawodników Akademii ŁKS. Ostatnio wraz z Marcinem Matysiakiem był trenerem niepokonanego w obecnych rozgrywkach zespołu rezerw ŁKS-u, czyli zdecydowanego lidera IV ligi łódzkiej i finalisty Wojewódzkiego Pucharu Polski. Co istotne, podobnie jak trener Pogorzała, tak i trener Drechsler jest osobą, która doskonale zna wizję rozwoju ŁKS, rozumie filozofię jego działania, a także jest świetnie zorientowana w założeniach projektu Akademii ŁKS.

Całemu sztabowi życzymy samych zwycięstw do końca sezonu!