Podwójny sparing. ŁKS II – Pogoń Grodzisk Mazowiecki | Śląsk II Wrocław

Podwójny sparing. ŁKS II – Pogoń Grodzisk Mazowiecki | Śląsk II Wrocław

27.01.2024

W sobotę piłkarze drużyny rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali przy ul. Krańcowej dwa mecze kontrolne z trzecioligowcami – Pogonią Grodzisk Mazowiecki oraz Śląskiem II Wrocław. Sztab szkoleniowy ełkaesiaków miał okazję przyjrzeć się w warunkach meczowych zawodnikom nie tylko z kadry drugiej drużyny, ale także ŁKS III.

Pierwszy mecz (który rozpoczął się o godzinie 11) był dla ełkaesiaków wymagający – nie tylko ze względu na nieprzyjemne warunki atmosferyczne, ale także postawę przyjezdnych z Grodziska Mazowieckiego. Lider III ligi gr. 1 postawił trudne warunki podopiecznym Marcina Pogorzały. Dobrze dysponowani przyjezdni kontrolowali przebieg gry, co przekładało się na tworzone sytuacje strzeleckie, z których wykorzystali ostatecznie trzy.

Biało-czerwono-biali także starali się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, mieli kilka dobrych okazji, ale piłka cały czas nie chciała wpaść do siatki. To ostatecznie udało się w końcówce spotkania 17-letniemu Alanowi Siwkowi, który popisał się pięknym trafieniem.

Mecz sparingowy | ŁKS II Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3

• Bramka: 0:1 Oleksiy Zinkevych, 0:2 Damian Winiarski, 0:3 Dominik Gedek, 1:3 Alan Siwek

Składy:

• ŁKS II (wyjściowy): Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Vahe Mnatsakanyan, Igor Lambrecht, Lamine Coulibaly – Mikołaj Lipień, Mateusz Marczak, Jan Kuźma, Ricardo Goncalves, Anton Fase – zawodnik testowany
  • ŁKS II (rezerwowi): Jakub Pawlak, Michał Koszur, Piotr Klajnert, Wiktor Czerwiński, Marcel Chałaj, Alan Siwek

W sparingu dozwolone były zmiany powrotne, dlatego skład przedstawiamy Wam w podziale na wyjściową jedenastkę oraz rezerwowych.

Drugi mecz kontrolny ełkaesiacy zagrali z rezerwami Śląska Wrocław, które zimują jako wicelider III ligi gr. 3 (wrocławianie tracą 4 punkty do liderującego Rekordu Bielsko-Biała). W wielu fragmentach tego pojedynku to ełkaesiacy byli stroną przeważającą i kontrolującą spotkanie, choć cały czas brakowało im tego, aby przełożyło się to na bramkę. Kilkukrotnie wydawało się, że jest do tego blisko, ale finalnie brakowało nieco precyzji w strzale czy dokładniejszego ostatniego podania.

W tym przypadku sprawdziło się przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze„, gdyż zwycięską bramkę zdobył w końcówce meczu dla rezerw ŁKS Łukasz Dynel. Doświadczony napastnik otrzymał świetne dośrodkowanie od Mateusza Bąkowicza, wyskoczył do piłki, którą głową skierował do siatki wrocławian.

Mecz sparingowy | ŁKS II Łódź – Śląsk II Wrocław 1:0

• Bramka: 1:0 Łukasz Dynel

Składy:

• ŁKS II (wyjściowy): Łukasz Bomba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Adam Marciniak, Jowin Radziński – Szymon Frakowski, Jakub Pawłowski, Wiktor Kościuk, Aleksander Iwańczyk, Maciej Śliwa – zawodnik testowany
  • ŁKS II (rezerwowi): Marcel Matusiak, Adam Olczak, Miłosz Mielczarek, Jan Jakubczak, Adam Kajszczak, Łukasz Dynel