Podsumowanie weekendu Akademii (22-23.05)

Podsumowanie weekendu Akademii (22-23.05)

Młodzi piłkarze z Akademii ŁKS w miniony weekend odnieśli dwanaście zwycięstw. Biało-czerwono-biali popisali się też dużą skutecznością, zdobywając blisko 90 bramek.

Juniorzy młodsi po raz kolejny z boisk zeszli z uśmiechem na twarzy i z kompletem punktów. Zespół ŁKS U17 zademonstrował prawdziwy pokaz siły w Tomaszowie Mazowieckim, pokonując tam miejscową Lechię aż 12:0. Młodszy zespół Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego czyli ŁKS U16 wygrał natomiast z PSV Łódź 2:0.

Trampkarze, czyli zespoły Daniela Figi i Radosława Bieniasa, jeden mecz wygrali, a drugi przegrali. ŁKS U15 musiał uznać wyższość GKS-u Bełchatów. Lepiej poradzili sobie zawodnicy urodzeni w 2007 roku, którzy pokonali rówieśników z SAP Andrespolii 9:0. Zespół ŁKS U14 do końca sezonu będzie rywalizował z Widzewem o pierwsze miejsce i prawo do gry w barażu o Centralną Ligę Juniorów.

Seniorskie drużyny rywalizowały w weekend ze zmiennym szczęściem. ŁKS II po dobrym meczu, jedynie zremisował ze Zjednoczonymi Stryków. Bramkę dla łodzian zdobył Oskar Koprowski, a relację z tego spotkania można przeczytać TUTAJ. Zwycięstwo w A klasie odnieśli gracze ŁKS III. Ełkaesiacy w sobotnie popołudnie pokonali Victorię Łódź 3:0 po golach Bartosza Bargiela, Łukasza Włodarczyka i Jakuba Piotrowskiego. Zespół Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego, poza meczem w rozgrywkach seniorskich, rozegrał jeszcze spotkanie w lidze juniorskiej A1. W Galewicach biało-czerwono-biali przegrali 1:2 z GAL-em.

W obu Ligach Wojewódzkich D1 zespół z rocznika 2008 stoczył zacięte pojedynki. Z pierwszego wyszedł z tarczą pokonując 1:0 Pelikana Łowicz. Z drugiego natomiast wrócił na tarczy, ostatecznie przegrywając 1:2 z Widokiem Skierniewice.

W rozgrywkach Grassroots drużyny ŁKS-u urządziły sobie prawdziwą kanonadę strzelecką. ŁKS U12 wygrał 8:0 z Bzurą Ozorków. Młodsze drużyny, czyli ŁKS U11 i ŁKS U10 na własnych nie boiskach nie dały szans KKS-owi Koluszki, Włókniarzowi Zgierz, Włókniarzowi Pabianice i UKS SMS-owi, wysoko pokonując swoich rywali.

Autor: Mateusz Żegota