Aktualności

Pirulo piłkarzem sierpnia w F1L!

17
02 / 09 / 2022

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Głosami kibiców i panelu ekspertów to Pirulo został wybrany piłkarzem sierpnia. Laureat nagrody wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Łodzianie w sierpniu odnieśli trzy ważne wygrane – z Chrobrym Głogów, Ruchem Chorzów i Puszczą Niepołomice. Dublet Pirulo pomógł w odniesieniu zwycięstwa na trudnym terenie w Głogowie, natomiast w starciu z Ruchem 30-letni ofensywny pomocnik otworzył wynik meczu. Hiszpan jest wiodącą postacią w drużynie Kazimierza Moskala, która w sierpniu umocniła się w górnej części tabeli i do liderującej Wisły Kraków traci tylko jeden punkt.

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt.

Pirulo zdobył 10 punktów (10 pkt od panelu ekspertów). Na drugim miejscu uplasował Mateusz Bochnak (8 głosów), a na trzecim Mateusz Młyński (4 głosy za zwycięstwo w głosowaniu kibiców). Kacper Krzepisz uzyskał dwa punkty, a Wiktor Biedrzycki jeden punkt.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny