Aktualności

Artemijus Tutyskinas w ŁKS

26
01 / 09 / 2022

ŁKS wypożyczył z opcją wykupu z włoskiego FC Crotone 19-letniego obrońcę, reprezentanta Litwy – Artemijusa Tutyskinasa.

Nowy piłkarz ŁKS-u urodził się w Wilnie, ale przygodę z piłką nożną rozpoczął w naszym kraju. W latach 2019-2021 rosły defensor (189 cm) występował w drużynie do lat 19 Escola Varsovia, w barwach której rozegrał w sumie czterdzieści meczów i zdobył dwa gole w Centralnej Lidze Juniorów. Latem 2021 roku 19-letni dziś zawodnik przeniósł się do Włoch, gdzie związał się kontraktem z FC Crotone (szesnaście spotkań w rozgrywkach Primavera 2-B).

Artemijus Tutyskinas w przeszłości występował ponadto w młodzieżowych reprezentacjach Litwy (U-17 i U-21), a także zaliczył już trzy mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju (w 2021 roku zagrał w spotkaniach z Włochami, Kuwejtem i Turcją). Lewonożny piłkarz najczęściej występuje jako lewy lub środkowy defensor.

ŁKS zdecydował się na roczne wypożyczenie zawodnika z opcją wykupu. Artemijus Tutyskinas jest siódmym piłkarzem z Litwy, który będzie miał szansę założyć koszulkę z przeplatanką na piersi. Wcześniej barwy naszego klubu reprezentowali Darius Cibulskas, Georgas Freidgeimas, Dominykas Grižas, Marius Kiżys, Tadas Papeckys i Nerijus Radzius.

Trzymamy kciuki za wiele udanych meczów nowego piłkarza ŁKS-u!Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny