Pucharowa środa. Dziś ŁKS – Stal Mielec

Drużyna

Pucharowa środa. Dziś ŁKS – Stal Mielec

31.08.2022

31.08.2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Czas na emocje związane z Fortuna Pucharem Polski. W 1/32 finału tych rozgrywek ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla ze ekstraklasową Stalą Mielec. Zaczynamy w środę o godz. 20.30.

90 minut? A może też dogrywka i karne? W środowy wieczór piłkarze ŁKS-u rozpoczną zmagania w nowej edycji Fortuna Pucharu Polski. O awans do drugiej rundy tych rozgrywek zagramy z ekstraklasową Stalą Mielec i warto to zobaczyć na żywo, bo w Pucharze Polski nietrudno o niespodziankę.

W poprzednich latach łodzianie dwukrotnie wyeliminowali przedstawiciela piłkarskiej elity i dwukrotnie dokonali tego po bardzo wyrównanych, emocjonujących i zakończonych serią rzutów karnych meczach (Śląsk Wrocław w 2020 i Cracovia w 2021 roku). Teraz, pomimo kilku spodziewanych zmian w składzie, też nie zamierzają odpuścić, bo trener Kazimierz Moskal chce grać o zwycięstwo zawsze i bez względu na stawkę.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Nie ma znaczenia w jakiej lidze grasz, jaką masz historię, które miejsce zajmujesz w tabeli. Na boisku będzie się liczyło tu i teraz. Będziemy chcieli zagrać dobry mecz, wygrać i awansować do kolejnej rundy, chociaż mamy swoje problemy.

Stal Mielec zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w PKO BP Ekstraklasie z dorobkiem 10 punktów, bilansem bramkowym 10-10 i trzema zwycięstwami na koncie. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Adama Majewskiego przegrali 0:1 z Legią Warszawa, więc humory zamierzają poprawić sobie w Łodzi.

Środowy mecz jest czwartą rywalizacją tych drużyn w Pucharze Polski. W Łodzi zespoły zmierzyły się w ramach tych rozgrywek dwukrotnie i oba spotkania wygrali ełkaesiacy (3:2 w 1962 i 2:0 w 1970 roku), natomiast w jednym pucharowym pojedynku rozegranym w Mielcu Stal wygrała 4:1 (w 1977 roku).

  • ŁKS dwukrotnie awansował do finału Pucharu Polski (wygrał w 1957). Stal Mielec zagrała w finale raz
  • W poprzedniej edycji Stal odpadła z tych rozgrywek po I rundzie (po porażce z Wisłą Kraków), a ŁKS po serii rzutów karnych wyeliminował Cracovię
  • Na domowe zwycięstwo nad Stalą czekamy 31 lat, gdy ŁKS pod wodzą trenera Ryszarda Polaka wygrał z mielczanami w lidze 5:0

Dzisiejsze spotkanie (początek o godz. 20.30) sędziuje Krzysztof Jakubik (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR). Przypominamy, że na ten mecz nie obowiązują karnety, więc gorąco zachęcamy do zakupu biletów (informacja o biletach TUTAJ).

Tym, których nie będzie z nami, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź lub transmisję w aplikacji Polsat Box Go (w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go).