Akademia

Pierwsza strata punktów. Nowosolna Łódź – ŁKS III Łódź 3:3

04.10.2020

04.10.2020

Po raz pierwszy w tym sezonie klasy A druga drużyna rezerw ŁKS nie zdołała zwyciężyć w ligowym meczu. Mimo prowadzenia do przerwy 3:1, młodzi piłkarze naszego klubu stracili w drugiej połowie dwie bramki i ostatecznie podzielili się punktami z Nowosolną.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze ŁKS-u. Już w 6. minucie na listę strzelców po szybkim kontrataku wpisał się Jakub Piotrowski. Istotny udział w całej akcji miał Patryk Żak, który świetnym podaniem obsłużył strzelca bramki.

Na odpowiedź Nowosolnej nie trzeba było długo czekać. Nieporozumienie w szeregach obronnych ełkaesiaków wykorzystał w 20. minucie napastnik gospodarzy. Ta bramka podrażniła ambicje zawodników Radosława Pęciaka, którzy ruszyli do ataku, kompletnie dominując swojego rywala. Efektem tej dominacji były dwie bramki dla ŁKS-u III zdobyte w końcówce pierwszej połowy.

Na prowadzenie wyprowadził gości Bartosz Bargiel, który pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę. Chwilę przed zejściem do szatni na przerwę prowadzenie podwyższył kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego dobrze dziś dysponowany Patryk Żak.

W przerwie trenerzy Radosław Pęciak i Michał Zientarski dokonali dwóch roszad (na początku drugiej połowy na boisko wybiegli Wiktor Kościuk i Oskar Stachurski).

Druga połowa była jednak gorsza w wykonaniu gości, co wykorzystała drużyna Nowosolnej. Dwa strzały gospodarzy zatrzepotały w siatce bezradnego Kamila Kaczmarka i od 65. minuty na tablicy wyników widniał remis. Mimo kilku dogodnych sytuacji ełkaesiacy nie zdołali strzelić czwartej bramki, a pierwszy ligowy remis drużyny ŁKS III w historii stał się faktem.

– Kolejny egzamin dojrzałości za nami. Z trudnego terenu przywozimy tylko jeden punkt oraz niedosyt. W końcu do przerwy prowadziliśmy 3:1. Przed nami analiza, a od poniedziałku skupiamy się na kolejnym ligowym meczu – powiedział szkoleniowiec drugiej drużyny rezerw ŁKS.

7. kolejka klasy A / Nowosolna Łódź– ŁKS III Łódź 3:3 (1:3)

• Bramki: 0:1 Jakub Piotrowski (6), 1:1 (22), 1:2 Bartosz Bargiel (35-kar.), 1:3 Patryk Żak (44), 2:3 (53), 3:3 (65).
  • Skład ŁKS III: Kaczmarek – Niedźwiecki, Juraś, Gołdyn – Saar (46, Stachurski), Zborowski, Janik (46, Kościuk), Żak – Bargiel (60, Podlecki), Włodarczyk (87, Rudnicki), Piotrowski (70, Walasiak). Trener: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.

Autor: Mateusz Żegota