Paweł Majewski z forBET: Postawiliśmy na ŁKS

21 / 04 / 2020

W 2016 roku nowo powstała firma z rynku legalnych bukmacherów postanowiła związać się z klubem po przejściach. Dziś ŁKS jest w ekstraklasie, a forBET trafił do ścisłej czołówki najlepszych firm bukmacherskich w kraju. I jedni, i drudzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a dodajmy, że w trakcie ostatnich czterech lat mówili jednym głosem. Dlaczego?

Cztery lata temu kibice ŁKS nie mieli w perspektywie prestiżowych meczów z Legią, Lechem czy Wisłą Kraków, ba, musieli zadowolić się starciami z drużynami z futbolowej prowincji.

Decyzja, którą podjęliśmy w 2016 roku, a więc w czasie gdy pojawiliśmy się dopiero na rynku, związana była z naszym planem. Ten zakładał w tamtym czasie podpisanie wielu umów z klubami występującymi na niższych szczeblach rozgrywkowych, ale mogącymi się pochwalić i ciekawą historią, i zapleczem w postaci licznej grupy kibiców. ŁKS był w związku z tym naturalnym wyborem – zauważa Paweł Majewski, dyrektor ds. marketingu w firmie forBET.

forBET szedł więc pod rękę z ŁKS-em niejako od początku zarówno swojej, jak i jego nowej drogi. I tu, i tam zachodziło z biegiem lat wiele zmian, pojawiały się nowe koncepcje i pomysły, ale ze współpracy nikt nie zamierzał rezygnować.

Prawda, w czasie gdy ŁKS rok po roku piął się w hierarchii polskiego futbolu, zmieniliśmy podejście do działań sponsorskich i co za tym idzie ograniczyliśmy liczbę klubów, z którymi współpracujemy, lecz z ŁKS-em ta współpraca układała się i układa nadal tak dobrze, że jesteśmy razem nadal – podkreśla Paweł Majewski.

Z czym ŁKS kojarzył się w 2016 roku dyrektorowi ds. marketingu w firmie forBET?

Na pewno z klubem po przejściach, któremu przyszło rywalizować na poziomie niższym niż zasługuje na to, biorąc pod uwagę chociażby jego historię. Mamy więc wielki klub z liczną grupą fanów i wieloma sukcesami na koncie. Ta marka mówi sama za siebie. Sam jestem kibicem piłki nożnej, a ŁKS poza tym, o czym już wspomniałem, zawsze kojarzył mi się na przykład ze świetnymi piłkarzami: ze Stanisławem Terleckim, Bogusławem Wyparło, Tomaszem Wieszczyckim czy Markiem Saganowskim – dodaje dyrektor ds. marketingu w firmie forBET.

O tym, że ŁKS związał się z forBET na dobre i złe świadczą ostatnie tygodnie. Pandemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki piłkarskie. Dotknęła wszystkich – w tym klub i firmę bukmacherską. ŁKS i forBET ze współpracy jednak nie zrezygnowały.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo wypracowaliśmy w ŁKS-em takie porozumienie, które w dużym stopniu satysfakcjonuje każdą ze stron. Działamy więc dalej i jestem pewny, że wspólnie przejdziemy przez ten trudny okres – mówi Paweł Majewski i dodaje, że także firmie forBET współpraca z dwukrotnym mistrzem Polski przynosi korzyści.

Tą wymierną policzalną korzyścią są kibice ŁKS-u, którzy korzystają z naszej oferty i grają w forBET. Z kolei tą mniej policzalną, ale i bardzo istotną jest, wraz z awansem drużyny do ekstraklasy, budowanie siły i wizerunku naszej marki. To dlatego, kiedy klub awansował do ekstraklasy i podpisywaliśmy z nim kolejną umowę, powiedziałem, że to fantastyczna historia. Przecież jesteśmy z ŁKS od trzeciej ligi i przeszliśmy z nim długą drogę wiodącą, jak się okazało, aż do najwyższej klasy rozgrywkowej. I tak jak ŁKS stale buduje swoją pozycję w hierarchii polskiego futbolu, tak my budujemy ją na rynku legalnych bukmacherów. Dziś jesteśmy numerem trzy w Polsce – zauważa dyrektor ds. marketingu w forBET.

Sponsor ŁKS nawet w tym trudnym dla wszystkich okresie nie zasypia gruszek w popiele. forBET dostosował się do sytuacji i choć oczywiście z niecierpliwością czeka na wznowienie normalnych rozgrywek, nawet w dojmującym okresie pandemii ma swoim graczom wiele do zaoferowania.

fot. ForBET

Zawieszenie rozgrywek sportowych „wycięło” dużą część naszej oferty, lecz pomimo tego nasz dział bukmacherski nie ustaje w wysiłkach, by pomimo sytuacji udostępniać graczom wiele interesujących propozycji. Dotyczy to zarówno zakładów przedmeczowych, jak i zakładów na żywo. Warto dodać, że istnieje wiele ciekawych dyscyplin sportu, które w normalnych warunkach zapewne nie miałyby szans na przebicie się do świadomości graczy, a dziś cieszą się dużą popularnością. Oprócz tego w naszej ofercie znalazły się zakłady wirtualne, a sumiennie pracujemy także nad cieszącą się coraz większym zainteresowaniem ofertą e-sportową – wyjaśnia Paweł Majewski.

Co dalej? forBET dołączył do ścisłej czołówki legalnych bukmacherów w naszym kraju. Pod koniec lutego branżowy serwis internetowy legalnibukmacherzy.pl ogłosił wyniki Nagród Bukmacherskich za rok 2019. Sponsor ŁKS został wyróżniony w dwóch prestiżowych kategoriach – za najlepsze kursy na rynku i najlepszą aplikację mobilną. To bardzo wiele mówi o firmie i jej potencjale.

fot. Artur Kraszewski

Cieszymy się, że nagrodę otrzymaliśmy akurat w dwóch najważniejszych dla graczy kategoriach. Zamierzamy nadal rozwijać naszą aplikację mobilną i zadbać o najlepsze kursy na rynku, co więcej stawiamy także silny akcent na rozwój swojej oferty, w tym bardzo lubianych zakładów na żywo. Dlaczego to takie ważne? Zależy nam na zagwarantowaniu graczom jak najlepszego doświadczenia. W związku z tym w działaniach marketingowych skupiamy się m.in. na atrakcyjnych promocjach, które nie są kopiami pomysłów naszej konkurencji. Zamierzamy się na jej tle zawsze wyróżniać i tym samym zapewniać graczom satysfakcjonujące i nowatorskie rozwiązania – stwierdza Paweł Majewski.

Nasz sponsor posiada licencję na prowadzenie zakładów w kraju. Na iforbet.pl znajdziecie najlepszą ofertę, w tym także zakłady live – nie tylko na mecze ŁKS-u, ale i wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe i społeczno-kulturowe. Co ważne, grając w forBET wspierasz Łódzki Klub Sportowy.