Aktualności

Oglądaj EkstraQuiz #1z16 w TVP Sport

7
20 / 04 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Przedstawiciel którego klubu PKO Ekstraklasy ma największą wiedzę o polskiej lidze? Przekonaj się o tym, oglądając nowy teleturniej TVP Sport. Inauguracyjny odcinek już w środę o godzinie 20:00, a jako pierwsi rywalizować będą wtedy reprezentanci ŁKS-u oraz Piasta Gliwice, czyli aktualnego mistrza Polski.

Zasady zmagań są banalnie proste. Rozgrywkę za każdym razem zaczyna zawodnik, którego klub jest wyżej w tabeli. Piłkarze na zmianę wybierają po jednej z dziesięciu kategorii, która będzie obowiązywała w danej kolejce dla obu z nich. Potem każdy odpowiada na jedno pytanie z wybranej kategorii. I tak na zmianę, każdy po trzy razy. Należy jednak pamiętać, że raz wybranej kategorii nie można wybrać ponownie.

Reasumując, każdy uczestnik odpowiada zatem na sześć pytań i w danej grze wykorzystanych zostaje sześć z dziesięciu kategorii. Wygrywa i awansuje do kolejnej rundy zawodnik z większą liczbą punktów. W przypadku remisu, zadawane będzie natomiast siódme pytanie dogrywkowe, w którym należy określić pewną liczbę (np. wiek, liczbę meczów, pojemność stadionu). Kto będzie bliższy prawdy, wygrywa.

Co też warte odnotowania, każdy zawodnik może w czasie jednej gry raz, bez konsekwencji, skorzystać z podpowiedzi od prowadzącego. A do wyboru piłkarze będą mieli następujące kategorie:

  1. Historia Ekstraklasy
  2. Bieżący sezon
  3. Królowie strzelców
  4. Trenerzy
  5. Obcokrajowcy
  6. Oni tam grali? (Transfery)
  7. Polskie kluby w Europie
  8. Kto to powiedział?
  9. Pseudonimy
  10. Stadiony

Zawodnicy wytypowani przez poszczególne kluby rywalizować będą z kolegami z innych drużyn w systemie pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Nad przebiegiem całości czuwać będą dziennikarze doskonale znani z piłkarskich transmisji i magazynów, którzy na co dzień pracują przy meczach PKO Ekstraklasy: Rafał Patyra, Szymon Borczuch i Michał Zawacki. – Mamy nadzieję, że EkstraQuiz #1z16 przypadnie do gustu wszystkim kibicom, którzy zdążyli się już stęsknić za ligowymi emocjami. Na dobry początek za pośrednictwem Skype’a rywalizować będą Łukasz Piątek i Patryk Sokołowski. Muszę przyznać, że sam jestem bardzo ciekawy, jak potoczy się ten ich mecz i kto jako pierwszy zamelduje się w ćwierćfinale naszej rozgrywki – przyznaje Szymon Borczuch.

Premiera kolejnych odcinków codziennie o godz. 20 na stronie tvpsport.pl oraz kanale YouTube TVP Sport. Najciekawsze fragmenty zobaczycie również w wieczornym programie #GramyDalej na antenie TVP Sport oraz na oficjalnych kanałach TVP Sport na Facebook’u, Twitterze oraz Instagramie.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]