Oglądaj EkstraQuiz #1z16 w TVP Sport

20 / 04 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Przedstawiciel którego klubu PKO Ekstraklasy ma największą wiedzę o polskiej lidze? Przekonaj się o tym, oglądając nowy teleturniej TVP Sport. Inauguracyjny odcinek już w środę o godzinie 20:00, a jako pierwsi rywalizować będą wtedy reprezentanci ŁKS-u oraz Piasta Gliwice, czyli aktualnego mistrza Polski.

Zasady zmagań są banalnie proste. Rozgrywkę za każdym razem zaczyna zawodnik, którego klub jest wyżej w tabeli. Piłkarze na zmianę wybierają po jednej z dziesięciu kategorii, która będzie obowiązywała w danej kolejce dla obu z nich. Potem każdy odpowiada na jedno pytanie z wybranej kategorii. I tak na zmianę, każdy po trzy razy. Należy jednak pamiętać, że raz wybranej kategorii nie można wybrać ponownie.

Reasumując, każdy uczestnik odpowiada zatem na sześć pytań i w danej grze wykorzystanych zostaje sześć z dziesięciu kategorii. Wygrywa i awansuje do kolejnej rundy zawodnik z większą liczbą punktów. W przypadku remisu, zadawane będzie natomiast siódme pytanie dogrywkowe, w którym należy określić pewną liczbę (np. wiek, liczbę meczów, pojemność stadionu). Kto będzie bliższy prawdy, wygrywa.

Co też warte odnotowania, każdy zawodnik może w czasie jednej gry raz, bez konsekwencji, skorzystać z podpowiedzi od prowadzącego. A do wyboru piłkarze będą mieli następujące kategorie:

1. Historia Ekstraklasy
  2. Bieżący sezon
  3. Królowie strzelców
  4. Trenerzy
  5. Obcokrajowcy
  6. Oni tam grali? (Transfery)
  7. Polskie kluby w Europie
  8. Kto to powiedział?
  9. Pseudonimy
  10. Stadiony

Zawodnicy wytypowani przez poszczególne kluby rywalizować będą z kolegami z innych drużyn w systemie pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Nad przebiegiem całości czuwać będą dziennikarze doskonale znani z piłkarskich transmisji i magazynów, którzy na co dzień pracują przy meczach PKO Ekstraklasy: Rafał Patyra, Szymon Borczuch i Michał Zawacki. – Mamy nadzieję, że EkstraQuiz #1z16 przypadnie do gustu wszystkim kibicom, którzy zdążyli się już stęsknić za ligowymi emocjami. Na dobry początek za pośrednictwem Skype’a rywalizować będą Łukasz Piątek i Patryk Sokołowski. Muszę przyznać, że sam jestem bardzo ciekawy, jak potoczy się ten ich mecz i kto jako pierwszy zamelduje się w ćwierćfinale naszej rozgrywki – przyznaje Szymon Borczuch.

Premiera kolejnych odcinków codziennie o godz. 20 na stronie tvpsport.pl oraz kanale YouTube TVP Sport. Najciekawsze fragmenty zobaczycie również w wieczornym programie #GramyDalej na antenie TVP Sport oraz na oficjalnych kanałach TVP Sport na Facebook’u, Twitterze oraz Instagramie.