Oświadczenie ŁKS ws. decyzji FIFA o zakazie rejestracji nowych zawodników

11 / 01 / 2024

Oświadczenie Łódzkiego Klubu Sportowego wobec decyzji FIFA o zakazie rejestracji nowych zawodników:

Zakaz transferowy nałożony na ŁKS Łódź S.A. przez FIFA jest bezpośrednio związany ze starymi zobowiązaniami Klubu, dotyczącymi Mikkela Rygaarda i Ricardinho, wynikającymi z orzeczeń, które uprawomocniły się po zakończeniu procedury odwoławczej przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.

Zakaz transferowy, który może obowiązywać maksymalnie przez trzy okresy rejestracyjne (okienka transferowe), zostanie zniesiony przez FIFA niezwłocznie po uregulowaniu przez Klub tych zaległości. Część z zaległych zobowiązań wobec wyżej wymienionych zawodników została już uregulowana przez Klub, pozostałe ŁKS Łódź S.A. zrealizuje przed końcem stycznia 2024 roku.

Decyzja FIFA oznacza, że Klub może podpisywać nowe kontrakty z zawodnikami, ogranicza natomiast możliwość ich rejestrowania. Okienko transferowe umożliwiające rejestrowanie zawodników, w Polsce rozpoczyna się 29 stycznia, a zakończy się 27 lutego, tak więc po uregulowaniu zaległości ŁKS Łódź S.A. nie będzie miał przeszkód w rejestracji nowych zawodników.