Rezerwy rozpoczęły operację „wiosna”

04 / 01 / 2024

Dwudziestu trzech piłkarzy wraz ze sztabem szkoleniowym na czele z trenerem Marcinem Pogorzałą pojawiło się na pierwszym w nowym roku treningu drugoligowych rezerw ŁKS-u. Przed popularną „dwójką” siedem tygodni ciężkiej pracy.

W czwartkowe przedpołudnie na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej drugoligowa drużyna ŁKS II Łódź rozpoczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny. W zajęciach prowadzonych przez trenera Marcina Pogorzałę i jego sztab wzięło udział dwudziestu trzech zawodników.

Zabrakło Oskara Koprowskiego, Jędrzeja Zająca, Jana Kuźmy, Antoniego Młynarczyka, Jakuba Pawłowskiego i Oliwiera Sławińskiego, ale ich nieobecność nie tylko jest usprawiedliwiona, ale powinna nas cieszyć, bo wymieniona szóstka już w najbliższy poniedziałek rozpocznie przygotowania z pierwszym, występującym w PKO BP Ekstraklasie zespołem trenera Piotra Stokowca.

Nasi piłkarze rozpoczną ligowe zmagania w 2024 roku w weekend 24-25 lutego wyjazdowym meczem ze Stalą Stalowa Wola. Po pierwszej części sezonu ełkaesiacy zajmują ósme miejsce w tabeli 2. Ligi.

Kadra ŁKS II Łódź na start przygotowań do piłkarskiej wiosny:

• Bramkarze: Łukasz Bomba, Jakub Pawlak, Marcel Matusiak
  • Obrońcy: Marcel Wszołek, Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Piotr Klajnert, Igor Lambrecht, Vahe Mnatsakanyan, Jowin Radziński, Mateusz Książek
  • Pomocnicy: Lamine Coulibaly, Adam Kajszczak, Mateusz Marczak, Jan Jakubczak, Wiktor Kościuk, Wiktor Czerwiński, Mikołaj Lipień, Szymon Frakowski, Ricardo Goncalves, Aleksander Iwańczyk
  • Napastnicy: Alan Siwek, Łukasz Dynel
  • Sztab szkoleniowy: Marcin Pogorzała (I trener), Radosław Pęciak (II trener), Paweł Sobczak (trener bramkarzy), Dawid Piątkowski (trener przygotowania motorycznego), Dawid Berg (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny)

Plan przygotowań ŁKS II Łódź w skrócie:

• 4 stycznia: pierwszy trening
  • 13 stycznia (sobota): ŁKS II Łódź – Zawisza Bydgoszcz
  • 20 stycznia (sobota): ŁKS II Łódź – Pogoń Siedlce
  • 27 stycznia (sobota): ŁKS II Łódź – Pogoń Grodzisk Maz. | Śląsk II Wrocław
  • 3 lutego (sobota): ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice