Aktualności

Organizacyjnie przed meczem z Legią

3
09 / 12 / 2023

Przed nami mecz ŁKS-u z Legią. Wszystkich kibiców, gości i przedstawicieli mediów, którzy wybierają się w niedzielę na stadion Króla zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi.

Mecz ŁKS-u z Legią Warszawa rozpocznie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 15. Trybuny Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w al. Unii 2 zostaną otwarte dla kibiców oraz przedstawicieli mediów o godz. 13.30.


Bilety na mecz z Legią:

Bilety na mecz ŁKS-u z Legią możecie zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a także w kasach stacjonarnych od strony al. Unii, w których w dniu meczu będziemy na Was czekać od godz. 10 (w kasach stacjonarnych płatność kartą lub gotówką).

BILET ULGOWY (kobiety, seniorzy od 65 lat, młodzież do 18 lat, niepełnosprawni), DZIECIĘCY (dzieci do 13 lat), DARMOWY (dzieci do 4 lat: muszą jednak zająć miejsce na kolanach rodzica; nie są natomiast zobowiązane do posiadania własnej karty kibica ani biletu papierowego. Wchodzą na podstawie biletu rodzica lub opiekuna).
Ważne! Bilety należy wydrukować w domu (wejdź w zakładkę „Moje bilety” i kliknij ikonę drukarki przy nazwie meczu) lub pobrać na telefon (czyli zapisać bilet jako plik PDF i zeskanować kod kreskowy z telefonu przy bramce wejściowej na stadion). Potwierdzenie zakupu bez kodu kreskowego nie jest traktowane jako bilet wstępu.

Kasy biletowe (od strony al. Unii – płatność kartą lub gotówką)

 • Niedziela (10 grudnia) | DZIEŃ MECZOWY godz. 10.00 – 16.00

Konkurs z nagrodami!

W niedzielę warto zająć miejsce na #StadionKróla już ok. godz. 14.15, bo właśnie na początku rozgrzewki nasi piłkarze wyrzucą w trybuny 10 piłek z autografami całej drużyny.

To nie wszystko! W przerwie meczu z Legią zorganizujemy konkurs. W puli nagród same perełki:

 • Gry wideo EA Sports FC 24
 •  Wydawniczy bestseller „Łódź. Do zobaczenia! See you!”. Całe mnóstwo świetnych fotografii, opisy kamienic, pałaców, parków i fabryk. Kto kocha Łódź, musi mieć.
 • ⚪⚪ Plakaty piłkarskiego ŁKS-u
 • Karty zawodników ŁKS-u z autografami
 • ⚽  Piłka z autografami piłkarzy

Zapraszamy do U2 ŁKS Store (w niedzielę czynny w godz. 11-18)

Nasz oficjalny sklep ŁKS-u czynny będzie również w dniu meczu z Legią Warszawa. Świetny pretekst żeby odwiedzić U2 ŁKS Store po raz pierwszy dla tych, którzy nie mogli być na sobotniej premierze. Święta coraz bliżej, więc to kapitalna okazja, żeby Wasi bliscy pod choinką znaleźli wiele ełkaesiackich prezentów.

U2 ŁKS Store znajdziecie m.in. koszulki meczowe pierwszej drużyny, bluzy rozpinane, koszulki polo i z krótkim rękawem, do tego bluzy trenerskie i koszulki bramkarskie. To tylko na początek, bo wkrótce powiększymy asortyment


Przed meczem

 • Aby wejść na stadion należy wydrukować bilet lub przesłać go na urządzenie mobilne. Najważniejsza na bilecie jest część z kodem kreskowym. W momencie podejścia do bramki należy rozświetlić maksymalnie ekran i przybliżyć kod kreskowy/kod QR, następnie odbić go na czytniku kodów kreskowych na bramkach (jeśli szkło w Twoim telefonie jest rozbite może również się okazać, że czytnik nie będzie w stanie przeczytać Twojego kodu kreskowego).
 • Zakupiony bilet online można także zakodować na Karcie Kibica. W momencie zakupu należy wybrać opcję “Doładuj kartę kibica”.
 • Zachęcamy, aby pojawić się na trybunach wcześniej i przywitać piłkarzy już na rozgrzewce (czyli ok. godz. 14.15). O tej porze zawodnicy wyrzucą w trybuny 10 piłek.
 • Zająć swoje miejsca wcześniej warto ze względu na wspólne wyczytywanie składu czy odśpiewaną wraz z kilkunastoma tysiącami pieśń ŁKS-u autorstwa zespołu The Bootels.
 • Pamiętajcie o białej koszulce ŁKS-u, szaliku i głośnym oraz kulturalnym dopingu.
 • Dla naszego wspólnego komfortu i bezpieczeństwa, gorąco prosimy wszystkich kibiców o zajmowanie miejsc przypisanych na biletach i karnetach, a także o nie zajmowanie miejsc w ciągach komunikacyjnych.

Masz karnet?

Każdy kibic jest zobowiązany do posiadania potwierdzenia zakupionego karnetu. Potwierdzenie wybranego miejsca karnetowego należy mieć przy sobie w wersji elektronicznej bądź papierowej. Obowiązkiem jest również posiadanie dokumentu tożsamości, co jest wymogiem zawartym w ustawie o imprezach masowych. W przypadku kontroli służb porządkowych nie wystarczy okazanie plastikowej Karty Kibica, na której zapisany jest karnet. Konieczne będzie także okazanie potwierdzenia, na którym widnieje informacja o aktualnym miejscu karnetowym (tj. sektorze i miejscu) kibica.


Wybierz MPK Łódź lub Łódzką Kolej Aglomeracyjną

Kibicom wybierającym się na stadion Króla rekomendujemy skorzystanie z środków transportu miejskiego, czyli jednej z kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych krążących w pobliżu al. Unii Lubelskiej 2.

Chcąc dotrzeć na stadion jedną z linii należy zwrócić uwagę na przystanki znajdujące się przy obiekcie:

 • Bandurskiego/Atlas Arena
 • Maratońska/Bandurskiego
 • Bandurskiego/Dworzec Łódź Kaliska
 • Dworzec Łódź Kaliska

lub wybrać jedną z linii, które kursują w jego pobliżu, np.: 10A/B, 12, 14, 18, 43A/B, 52, 65B, 76, 80A/C, 83, 86 lub 99.

Wybierając Łódzką Kolej Aglomeracyjną należy wysiąść na przystanku Dworzec Łódź Kaliska, znajdującym się w sąsiedztwie stadionu Króla.


Wejścia dla kibiców:

 • Dla kibiców z B2 – wejście przy parku, po prawej stronie biurowca
 • Dla kibiców z F4/F5/F6 – przy parku, bliżej al. Unii, po lewej stronie biurowca
 • Dla kibiców z B3/B4/D1/D2 – wejście od al. Unii, znajduje się na lewo od herbu
 • Dla kibiców z D3/D4/F1/F2/F3 – wejście od al. Unii, znajduje się na prawo od herbu
 • Dla kibiców z D5 (sektor dla kibiców niepełnosprawnych) – wejście od al. Unii, znajduje się pod herbem

Ważne! Uniknijmy kolejek. Kibice wchodzący na stadion mogą skorzystać ze wszystkich kołowrotków, które są dostępne przy danym wejściu.

PARKING | Do dyspozycji kibiców będzie płatny parking „P1” (wjazd w dniu meczu z Legią bramą od al. Unii bliżej kaskady). Opłata wg stawek operatora obiektu (20 zł). Zachęcamy także do skorzystania z środków transportu miejskiego MPK-Łódź. Nasz stadion jest znakomicie skomunikowany z resztą miasta za sprawą kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Przy okazji przypominamy, że przed meczem w pobliżu stadionu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, związane m.in. z zabezpieczeniem przyjazdu kibiców gości.


Sektor VIP / Skybox

 • Wejścia dla posiadaczy wejściówek VIP oraz gości strefy Skybox znajdują się tradycyjnie od strony trybuny zachodniej i zostaną oznaczone.
 • Wcześniej zarezerwowane wejściówki dla gości czekać będą w recepcji sektora VIP od godz. 13.30.

Zakaz używania środków pirotechnicznych

Ustawa o imprezach masowych zakazuje używania środków pirotechnicznych, dlatego przypominamy o szkodliwości działania wyrobów pirotechnicznych, zagrożeń związanych z użyciem pirotechniki podczas imprez masowych oraz konsekwencji karnych wynikających z ich wnoszenia, posiadania i używania. Odpalanie pirotechniki może skutkować interwencją policji czy ochrony, a osobom, które ich używają grozi uszczerbek na zdrowiu.

Poza karami indywidualnymi, sankcjami może zostać objęty także klub. Wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może zakazać przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektrach lub wprowadzić, na czas określony albo nieokreślony, zakaz przeprowadzania przez organizatora imprez masowych na terenie województwa lub jego części.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny