Aktualności

OPP: Wiosną w wojewódzkim. Boruta – ŁKS II 0:8

8
26 / 10 / 2022


Piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali w środę z Borutą Zgierz 8:0 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski, dzięki czemu podopieczni trenera Marcina Matysiaka zagrają wiosną na wojewódzkim szczeblu tych rozgrywek.

Nasi trzecioligowcy znów zagrają na wojewódzkim szczeblu rozgrywek Pucharu Polski (dwa lata temu awansowali do finału) i nie da się ukryć, że w pełni na to swoją postawą zasłużyli. Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w bieżącej edycji Okręgowego Pucharu Polski zdobyła aż 40 goli, wygrywając po drodze 13:0 z Bzurą Ozorków, 11:1 z Włókniarzem Pabianice, 8:1 z Łódzką Akademią Futbolu, a w środowe popołudnie w półfinale 8:0 z Borutą Zgierz (obecnie 15. miejsce w tabeli IV ligi).

Ełkaesiacy dwa pierwsze gole zdobyli w Zgierzu już w dwóch pierwszych kwadransach (do siatki trafili Jakubowie Piotrowski i Romanowicz), prowadzenie podwyższył Aleksander Ślęzak wykorzystując rzut karny, a w dalszej części zawodów na listę strzelców wpisali się jeszcze Ricardo Goncalves do Nascimento, Błażej Radwanek, ponownie Jakub Piotrowski, Łukasz Dynel oraz Mikołaj Lipień.

Rezerwy ŁKS-u zagrają w wojewódzkim etapie rozgrywek Pucharu Polski wraz ze zwycięzcą drugiego półfinału (Sokół Aleksandrów Łódzki – KS Kutno), który także awansuje dalej z okręgu łódzkiego.


1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski / Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź 0:8 (0:6)

  • Bramki: 0:1 Jakub Piotrowski, 0:2 Jakub Romanowicz, 0:3 Aleksander Ślęzak, 0:4 Ricardo Goncalves do Nascimento, 0:5 Błażej Radwanek, 0:6 Jakub Piotrowski, 0:7 Łukasz Dynel, 0:8 Mikołaj Lipień
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski (70, Szymon Łyskawka) – Jędrzej Zając, Szymon Matuszko, Aleksander Ślęzak (60, Jowin Radziński), Lamine Coulibaly, Wiktor Kościuk, Adrian Czypicki (46, Mikołaj Lipień), Jakub Piotrowski (60, Javi Moreno), Ricardo Goncalves do Nascimento (55, Jan Łabędzki), Jakub Romanowicz (46, Piotr Gryszkiewicz), Błażej Radwanek (46, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny