Nowa książka Jacka Bogusiaka. Odkryj kulisy powstania ŁKS

22 / 10 / 2022

fot. Księgarnia Odkrywcy

Niedawno premierę miały „Impulsy i inspiracje powstania Łódzkiego Klubu Sportowego” – kolejna książka Jacka Bogusiaka poświęcona historii ŁKS-u. Tej również nie może zabraknąć w kolekcji każdego ełkaesiaka, bo tym razem kustosz tradycji przedstawił kulisy powstania naszego klubu.

Dzięki książkom Jacka Bogusiaka mieliśmy już okazję poznać lepiej m.in. wszystkie drużyny ŁKS-u, które sięgały po złote medale w dyscyplinach drużynowych („22. mistrzowskie tytuły ŁKS w grach zespołowych”), mogliśmy dowiedzieć się wielu nieznanych faktów z życia patrona naszego stadionu (dwie części poświęcone Władysławowi Królowi), czy przeżyć raz jeszcze sukcesy niezapomnianych „Rycerzy Wiosny” („Wspaniały rok 1957”, „Mistrzowski rok 1958”).

Teraz powinno być jeszcze ciekawiej, bo kustosz tradycji ŁKS-u wziął na warsztat jeden z najważniejszych, jeden z najtrudniejszych i przy tym jeden z najsłabiej dotąd zbadanych przez historyków sportu wątków z dziejów najstarszego łódzkiego klubu, a mianowicie ten dotyczący okoliczności i kulis jego powstania. Po „Impulsy i inspiracje powstania Łódzkiego Klubu Sportowego” trzeba więc po prostu sięgnąć.

Na uwagę zasługuje nie tylko ogromna wiedza, którą dysponuje Jacek Bogusiak, ale i wykorzystana w trakcie pracy nad książką kwerenda prasy z początku XX wieku, znajdujących się w Archiwum Państwowym w Łodzi dokumentów, czy prywatnych zapisków m.in. legendarnego prezesa ŁKS-u Heliodora Konopki, skrywających zapewne niejedną tajemnicę. Do tego książka, jak każda publikacja tego autora, opatrzona jest wieloma unikalnymi fotografiami.

Książkę Jacka Bogusiaka „Impulsy i inspiracje powstania Łódzkiego Klubu Sportowego” można zamówić kontaktując się z nr tel. 601-309-100 lub też zaglądając do księgarni Odkrywcy przy ul. Narutowicza 46 w Łodzi, gdzie znajdziecie też wiele innych ciekawych pozycji.