Aktualności

OPP: Teraz półfinał. ŁAF – ŁKS II 1:8

6
18 / 10 / 2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali we wtorek z Łódzką Akademią Futbolu 8:1 w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski. Już wkrótce nasi trzecioligowcy o awans do wojewódzkiego szczebla tych rozgrywek zagrają z Borutą Zgierz.

W ubiegłą środę nie udało się, bo piłkarzom figla spłatało sztuczne oświetlenie, które nie zamierzało współpracować z organizatorami zawodów, przez co losy ćwierćfinałowego spotkania Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy rezerwami ŁKS-u a Łódzką Akademią Futbolu rozstrzygnęły się dopiero sześć dni później. I rozstrzygnęły się po myśli podopiecznych trenera Marcina Matysiaka, którzy wygrali z aktualnym liderem grupy Łódź I klasy B 8:1.

W dwóch poprzednich rundach Okręgowego Pucharu Polski druga drużyna ŁKS-u zdobyła aż 24 gole (13:0 z Bzurą Ozorków i 11:1 z Włókniarzem Pabianice), więc wiele spodziewaliśmy się także po wtorkowym ćwierćfinale tych rozgrywek, tym bardziej że i w lidze ełkaesiacy złapali ostatnio wiatr w żagle, czego dowodem dziesięć zdobytych punktów w czterech ostatnich kolejkach.

Na boisku przy al. Józefa Odrowąża 1 w Łodzi, dawnym obiekcie Elty, gospodarze trzymali się dzielnie do 22. minuty, gdy Mikołaj Lipień wprowadził piłkę w strefę obronną rywala, zagrał na tzw. klepkę z kolegą raz, zagrał drugi raz, a całą tę jego akcję zwieńczył potężnym strzałem Błażej Radwanek (0:1). Ełkaesiacy poszli za ciosem i już dwie minuty później drugiego gola zdobył Wiktor Kościuk, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym ŁAF-u, zwodem położył na murawie obrońcę i na końcu dopełnił formalności (0:2).

Zgodnie z oczekiwaniami (pamiętajmy przy tym, że rywal występuje cztery klasy rozgrywkowe niżej) gra toczyła się niemal cały czas na połowie gospodarzy, a najbardziej zapracowanymi ludźmi na murawie byli obrońcy i bramkarz ŁAF-u. W 37. minucie ten ostatni skapitulował po raz trzeci i żadna w tym jego wina, bo soczyste uderzenie Lamine Coulibaly’ego (co godne uwagi – prawą nogą) z dwudziestu metrów było bardzo precyzyjne (0:3). Podopieczni trenera Bartłomieja Kobusa pojawiali się pod bramką Tomasza Kucharskiego bardzo rzadko, ale i oni mieli przed przerwą powody do radości. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Filip Włodarczyk zaskoczył naszego bramkarza strzałem z rzutu wolnego z kilkudziesięciu metrów, więc lider klasy B zakończył zawody z trafieniem honorowym.

W trakcie pauzy trener Marcin Matysiak zdecydował się na kilka zmian. Na murawie zameldowali się Aleksander Ślęzak, Jakub Tosik, Łukasz Dynel, Jan Łabędzki i debiutujący w drugiej drużynie ŁKS-u Mateusz Marczak. Obraz gry nie uległ zmianie. Ełkaesiacy kontrolowali sytuację i raz po raz zagrażali bramce Oliwiera Szemiota, chociaż i nasz golkiper miał po przerwie okazję do kilku interwencji.

W 58. minucie po akcji Jędrzeja Zająca i jego płaskim dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, czwartego gola dla gości zdobył Szymon Matuszko (1:4). Po tym, w trakcie zaledwie kilkudziesięciu sekund, dwukrotnie do siatki trafił Łukasz Dynel, w obu przypadkach puentując szybkie kontrataki naszego zespołu. Na listę strzelców wpisali się także inni rezerwowi – Aleksander Ślęzak (strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) i Jan Łabędzki (wykorzystał sytuację „sam na sam” z Wojciechem Urbańskim).

W następnej fazie Okręgowego Pucharu Polski rywalem łodzian będzie Boruta Zgierz (drugą parę tworzą Sokół Aleksandrów Łódzki i KS Sand Bus Kutno). Zwycięzcy półfinałów zagrają na wojewódzkim szczeblu tych rozgrywek.


1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski / Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS II Łódź 1:8 (1:3)

  • Bramki: 0:1 Błażej Radwanek (22), 0:2 Wiktor Kościuk (24), 0:3 Lamine Coulibaly (37), 1:3 Filip Włodarczyk (43), 1:4 Szymon Matuszko (58), 1:5 Łukasz Dynel (60), 1:6 Łukasz Dynel (62), 1:7 Aleksander Ślęzak (68), 1:8 Jan Łabędzki (88)
  • Sędzia: Mikołaj Kujawski (ŁZPN)

Składy:

  • ŁAF: Oliwier Szemiot – Kacper Janiak, Jakub Karczewski, Nikodem Stępniewski, Piotr Wiśniewski, Wojciech Poteraj, Olaf Przygoda, Filip Włodarczyk, Patryk Frydrych, Jakub Hoffman, Adam Komsa. Grali też: Wojciech Urbański, Szymon Małowski, Rafał Serwaciński, Piotr Urlik, Mateusz Rzepkowski, D. Kałużka. Trener: Bartłomiej Kobus.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Szymon Matuszko, Igor Lambrecht (46, Aleksander Ślęzak), Lamine Coulibaly, Wiktor Kościuk (46, Jakub Tosik), Adrian Czypicki (46, Mateusz Marczak), Ricardo Goncalves do Nascimento (46, Jan Łabędzki), Jędrzej Zając, Mikołaj Lipień, Błażej Radwanek (46, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny