Drużyna

Oliwier Sławiński w ŁKS

24.08.2023

24.08.2023

Oliwier Sławiński w ŁKS

fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport

ŁKS pozyskał jednego z najbardziej utalentowanych napastników z rocznika 2005. Nasz klub związał się z Oliwierem Sławińskim, który dołączy do drugoligowego zespołu ŁKS II Łódź, dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.

Nowy piłkarz ŁKS-u przygodę z piłką rozpoczął w młodzieżowych zespołach Gryfa Tczew, gdzie po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę (nie tylko zresztą polskich trenerów) dzięki świetnej postawie w turnieju młodzieżowym w barwach reprezentacji Pomorza, rywalizującej wtedy m.in. z akademią Juventusu Turyn. Nie dziwi więc, że już w wieku trzynastu lat piłkarz dołączył do akademii piłkarskiej Zagłębia Lubin, gdzie występował m.in. w Centralnej Lidze Juniorów, potem w rezerwach tego klubu, a wreszcie także zadebiutował w Ekstraklasie.

Mierzący 186 cm napastnik debiut w seniorskim futbolu zaliczył w 2020 roku na poziomie trzeciej ligi, potem awansował z drugą drużyną „Miedziowych” do 2. Ligi i jak już wspomnieliśmy, jesienią 2021 roku pojawił się też w ekstraklasowej drużynie (mecze ze Stalą Mielec, Górnikiem Zabrze i Lechią Gdańsk). W poprzednim sezonie zawodnik rozegrał 14 spotkań na trzecim poziomie rozgrywkowym, dołożył do tego 11 meczów w CLJ i występ w Lidze Młodzieżowej UEFA.

ŁKS związał się z zawodnikiem, który dołączy do drugoligowego zespołu rezerw prowadzonego przez trenera Marcina Matysiaka, kontraktem obowiązującym przez dwa lata z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.