Akademia

Odrobili stratę z nawiązką. Druga wygrana ŁKS III Łódź

29.08.2020

29.08.2020

Beniaminek klasy A wygrał drugi mecz w sezonie. W piątkowy wieczór druga drużyna rezerw ŁKS-u pokonała na wyjeździe Husarię Rzgów 3:1, choć to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę.

Podopieczni trenerów Radosława Pęciaka i Michał Zientarskiego przed tygodniem pokonali Jagiellonię Tuszyn, a w piątek wywieźli komplet punktów ze Rzgowa, więc po dwóch kolejkach klasy A druga drużyna naszych rezerw kroczy śladami czwartoligowych kolegów, którzy również zanotowali imponujący początek sezonu.

Zwycięstwo nie przyszło ełkaesiakom łatwo. Prawda, goście przeważali i raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, lecz futbolówki długo nie potrafili umieścić w bramce dobrze dysponowanego bramkarza rzgowskiej jedenastki. Jakby tego było mało w 11. minucie po strzale Jakuba Śmiechowicza to gospodarze objęli prowadzenie, które utrzymali zresztą do przerwy.

Druga drużyna naszych rezerw nie zamierzała się poddawać, po przerwie znów wzięła się do pracy, a że szkoleniowcy dokonali w międzyczasie kilku trafionych zmian, gol dla ełkaesiaków wisiał w powietrzu. Udało się w 63. minucie, kiedy składną akcję całego zespołu zakończył skutecznym strzałem Wiktor Kościuk.

ŁKS III Łódź poszedł za ciosem, co zaowocowało dwoma kolejnymi golami. Najpierw podanie Łukasza Włodarczyka na bramkę zamienił Igor Grzejdziak (1:2), a dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Łukasz Jakubiak zaliczył asystę przy trafieniu Patryka Żaka, który pojawił się na boisku w drugiej połowie (1:3).

– W pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że na przerwę zejdziemy z wynikiem 0:1. Prowadziliśmy grę, mieliśmy zdecydowaną przewagę, której jednak nie udokumentowaliśmy golami. Po przerwie zmiany taktyczne oraz personalne przyniosły efekt w postaci trzech bramek. Pozytywem piątkowego meczu były dojrzałość oraz konsekwencja w realizacji zadań – stwierdził po spotkaniu trener Radosław Pęciak.

W trzeciej kolejce druga drużyna naszych rezerw zmierzy się na boisku przy ul. Minerskiej z Tęczą Janków.

2. kolejka klasy A (grupa Łódź I)  / GKP Husaria Gealan Rzgów – ŁKS III Łódź 1:3 (1:0)

• Bramki: 1:0 Jakub Śmiechowicz (11), 1:1 Wiktor Kościuk (63), 1:2 Igor Grzejdziak (68), 1:3 Patryk Żak (80)
  • Skład ŁKS III Łódź: Tomasz Kucharski (82, Kamil Kaczmarek) – Kacper Krus, Michał Niedźwiecki, Krystian Gołdyn, Jakub Marchwicki, Igor Grzejdziak (86, Marcin Juraś), Wiktor Kościuk, Jakub Piotrowski, Łukasz Jakubiak (86, Oskar Zborowski), Jakub Tomaszewski (62, Patryk Żak), Łukasz Włodarczyk (72, Bartosz Bargiel). Trenerzy: Michał Zientarski, Radosław Pęciak.