Nowe otwarcie. Dziś mecz z GKS Katowice

16 / 07 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Inauguracja sezonu. Stadion Króla. Wy na trybunach. Na boisku drużyna pod wodzą trenera Kazimierza Moskala… Brzmi jak przepis na bardzo ciekawy początek sezonu, więc w sobotni wieczór nie może Was zabraknąć w al. Unii 2. Początek meczu z GKS-em Katowice o godz. 20.

Plan w założeniu jest prosty. Chcemy, żeby dwa mecze z GKS-em Katowice, ten majowy rozegrany na wyjeździe i ten dzisiejszy, zaplanowany w ramach 1. kolejki sezonu 2022/2023, stanowiły swego rodzaju cezurę i tym samym to wszystko, co wydarzy się w sobotni wieczór na boisku Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla było początek czegoś nowego.

O to nowe zadbać mają m.in. trener Kazimierz Moskal, który w sobotę po blisko 860 dniach przerwy znów zasiądzie na ławce trenerskiej „Rycerzy Wiosny”, nowy dyrektor sportowy Janusz Dziedzic oraz drużyna, w której oprócz doskonale znanych kibicom zawodników znajdują się teraz także Vladyslav Okhronchuk, Bartosz Biel, Dawid Kort i Nelson Balongo, czyli piłkarze sprowadzeni do Łodzi w trakcie przerwy w rozgrywkach. Wszyscy są zdrowi, wszyscy są gotowi do gry.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Chcemy, żeby w zespole była rywalizacja, bo tylko dzięki niej możemy się rozwijać. Nie ma co patrzeć w przeszłość. Nie ma co patrzeć daleko przed siebie. Koncentrujemy się na meczu z GKS-em Katowice. Nasz cel? W każdym kolejnym meczu lepiej funkcjonować. W każdym kolejnym grać lepiej.

Ełkaesiacy zainaugurują pierwszoligową kampanię 2022/2023 domowym meczem z GKS-em Katowice, który poprzedni sezon, wtedy jeszcze w roli beniaminka, zakończył na ósmym miejscu w tabeli. Sobotni rywal łodzian przygotowywał się do nowych rozgrywek m.in. na krótkim zgrupowaniu w Słowacji, rozegrał w sumie sześć meczów sparingowych, z czego wygrał trzy spotkania, w tym 2:0 z wicemistrzem Słowacji, MFK Ružomberok.

Rafał Górak (trener GKS-u): Na pewno mamy parę zagwozdek jeśli chodzi o skład. Jestem pewny kilku nazwisk, a nad kilkoma jeszcze się zastanawiam. Jestem bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego, zawodnicy wykonali dobrze swoją pracę i wydaje mi się, że jesteśmy gotowi do sezonu.

Sobotnie spotkanie będzie już 55. ligową konfrontacją ŁKS-u z GKS-em. Łodzianie wygrali 14 meczów (w tym 1:0 ostatni rozegrany pojedynek w Łodzi), 16 spotkań zakończyło się podziałem punktów, a 24 starcia na swoją korzyść rozstrzygnęli katowiczanie (w tym ten wieńczący poprzedni sezon, więc liczymy na rewanż).

Sparingi GKS-u Katowice:

• Skra Częstochowa 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec 2:3 (Jędrych, Kościelniak)
  • Górnik Polkowice 1:0 (Kościelniak)
  • MFK Ružomberok 2:0 (Roginić, Szwedzik)
  • MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (Arak, Rogala)
  • GKS Tychy 0:0

Sparingi ŁKS-u:

• Resovia Rzeszów 1:0 (Pirulo)
  • Stal Rzeszów 0:1
  • Stal Mielec 1:1 (Dąbrowski)
  • Znicz Pruszków 1:1 (Kort)

Dzisiejszy mecz (początek o godz. 20) sędziuje Patryk Gryckiewicz z Torunia (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR). Tym, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, a także transmisję w aplikacji Polsat Box Go (w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE). Część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili budżety pierwszoligowców. Skorzysta więc i ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu łodzian za pośrednictwem tych linków:

Ostatnia szansa na zakup karnetu

Karnety oraz bilety na spotkanie ŁKS-u z GKS-em Katowice są dostępne w internetowym systemie sprzedaży (bilety.lkslodz.pl) a także w kasie biletowej (płatność gotówką lub kartą) od strony al. Unii (czynne w sobotę od godz. 15).

Informujemy, że tym razem po zakończeniu pierwszego meczu ligowego na własnym stadionie nie będzie już możliwości zakupu karnetu ani na rundę jesienną, ani na cały sezon 2022/23. Dlatego zachęcamy, aby zakupić karnet, którego koszt w przeliczeniu na jedno spotkanie wychodzi dużo korzystniej niż przy zakupie pojedynczych wejściówek na każde z ligowych wydarzeń (nawet przy założeniu nieobecności na kilku meczach).