Aktualności

Nie można przegapić! Dziś ŁKS – Zagłębie Sosnowiec

3
30 / 09 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W piątkowy wieczór czeka nas jedno z najciekawszych wydarzeń piłkarskiej jesieni na stadionie Króla. W 12. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Początek o godz. 18. Bilety nadal w sprzedaży.

Blisko dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych dała nam popalić, bo chyba wszyscy ełkaesiacy zdążyli stęsknić się za meczową gorączką. Temperatura rośnie z godziny na godzinę, ale trudno się dziwić, w końcu dziś na stadionie Króla czeka nas jedno z najciekawszych wydarzeń rundy jesiennej na zapleczu ekstraklasy – będzie liczna grupa kibiców gości, będą głodni ligowych punktów piłkarze trenera Kazimierza Moskala, będziecie Wy i głośny ełkaesiacki doping.

Do drużyny dołączyli już kadrowicze – Mateusz Kowalczyk, Artemijus Tutyskinas i Kelechukwu-Ibe-Torti, niestety ostatni z wymienionych doznał kontuzji w meczu reprezentacji Polski U-20 z Portugalią i na pewno nie pomoże dzisiaj kolegom. Pod znakiem zapytania stoi też występ innych zawodników, którzy narzekali ostatnio na problemy zdrowotne. Trener Kazimierz Moskal nie chciał przed meczem zdradzać szczegółów, więc o tym, w jakim składzie rozpoczną łodzianie dzisiejszy mecz, przekonamy się tradycyjnie godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Skupiam się zawsze tylko na najbliższym meczu. Ten z Zagłębiem Sosnowiec jest dla mnie najważniejszy, ale nie dlatego, że to klub, w którym poprzednio pracowałem.

Zagłębie Sosnowiec świetnie rozpoczęło sezon, a chociaż po udanym początku przyszła mała zadyszka, to nadal bardzo wymagający i groźny rywal, który z pewnością ma w tym sezonie apetyt na coś więcej niż środek ligowej tabeli. Zespół trenera Artura Skowronka zajmuje 12. miejsce ze stratą pięciu punktów do ełkaesiaków (nasi tuż za podium) i czterema zwycięstwami na koncie (na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki).

W zespole gości piątkowego pojedynku nie brakuje doświadczonych zawodników na czele z bramkarzem Michałem Gliwą, Szymonami Pawłowskim i Sobczakiem (napastnik Zagłębia w poprzednim sezonie zdobył 17 goli, a w tym ma na koncie 4 trafienia) oraz doskonale znanymi łódzkim kibicom Maksymilianem Rozwandowiczem i Patrykiem Bryłą.

Piątkowe spotkanie będzie już 79. ligową konfrontacją ŁKS-u z Zagłębiem. Łodzianie wygrali 30 meczów, 25 spotkań zakończyło się podziałem punktów, natomiast piłkarze z Sosnowca rozstrzygnęli po swojej myśli 23 mecze. W poprzednim sezonie w Łodzi z jednobramkowego zwycięstwa cieszyli się piłkarze Zagłębia, a w rewanżu padł bezbramkowym remis.

  • W poprzednim sezonie Szymon Sobczak (Zagłębie) i Pirulo (ŁKS) byli najskuteczniejszymi zawodnikami swoich drużyn. Tak samo jest w tym sezonie – Hiszpan zdobył 6 goli, a napastnik Zagłębia 4 gole.
  • Zagłębie Sosnowiec jest szóstym klubem, z którym najczęściej rywalizujemy w lidze.
  • W ligowych meczach z Zagłębiem Sosnowiec na listę strzelców wpisało się 55 zawodników ŁKS-u. Najskuteczniejszy w starciach z Zagłębiem okazał się Władysław Soporek, autor 9 goli.

Dzisiejsze spotkanie, które sędziuje Grzegorz Kawałko (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR) rozpocznie się o godz. 18. Cały czas trwa sprzedaż biletów, więc jeśli jeszcze nie macie wejściówki, nie zwlekajcie. Bilety można zakupić online (TUTAJ) lub w kasach przy al. Unii, które będą czynne od godz. 15.

Tym, którzy tego dnia nie będą mogli być z nami polecamy relacje radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź oraz transmisję w aplikacji Polsat Box Go (w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE). Część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili budżety pierwszoligowców. Skorzysta więc i ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu za pośrednictwem tych linków:
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny