Grzegorz Kawałko sędzią meczu z Zagłębiem

Klub

Grzegorz Kawałko sędzią meczu z Zagłębiem

29.09.2022

29.09.2022

 

fot. Tadeusz Skwiot / Cyfrasport

Arbitrem piątkowego meczu ŁKS-u z Zagłębiem Sosnowiec, zaplanowanego w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, będzie Grzegorz Kawałko.

Pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego sędzia w bieżącym sezonie prowadził pięć meczów na zapleczu ekstraklasy i jedno spotkanie drugiej ligi, w których pokazał 26 żółtych kartek i podyktował 2 rzuty karne. W sezonie 2020/2021 33-letni arbiter był rozjemcą dwóch wygranych przez ełkaesiaków meczów – z Odrą Opole i Resovią.

W piątek asystentami arbitra głównego będą Paweł Smyk i Łukasz Sikora, a sędzią technicznym Piotr Pazdecki. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Wojciech Myć oraz Marcin Szczerbowicz. Pierwszy gwizdek o godz. 18.