Nelson Balongo w ŁKS

Drużyna

Nelson Balongo w ŁKS

24.06.2022

24.06.2022

Nowym zawodnikiem ŁKS-u zostanie Nelson Balongo. Nasz klub podpisał z 23-letnim napastnikiem kontrakt obowiązujący od 1 lipca br. do końca czerwca 2025 roku.

Nelson Balongo jest wychowankiem akademii Standardu Liege. Dziewięć lat temu trafił do juniorskiej drużyny VV St. Truiden, a następnie do młodzieżowej drużyny portugalskiej Boavisty Porto, gdzie spędził jeden sezon.


W 2019 roku młody napastnik związał się ponownie z VV St. Truiden. W barwach tego klubu rozegrał w sumie 24 mecze i zdobył dwie bramki w Jupiler Pro League (10 spotkań i 1 gol w sezonie 2021/2022), wpisując się na listę strzelców w meczach z Anderlechtem Bruksela oraz KAS Eupen. W 2018 roku dziś już 23-letni napastnik zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga, ale posiada także belgijskie obywatelstwo.

Nelson Balongo w nowym sezonie będzie występował w naszej drużynie z numerem 9. ŁKS podpisał z piłkarzem kontrakt obowiązujący od 1 lipca br. do końca czerwca 2025 roku.