Najlepsze z najlepszych: Górnik Łęczna

Drużyna

Najlepsze z najlepszych: Górnik Łęczna

25.11.2020

25.11.2020

fot. Włodzimierz Sierakowski

Bilans bezpośrednich starć ŁKS-u z Górnikiem Łęczna wypada na remis. W piątek starcie numer 15.

  • Pierwsze ligowe starcie ŁKS-u z Górnikiem Łęczna zostało rozegrane w sezonie 2000/2001. W Łęcznej padł remis 1:1 (gol Rafała Grzelaka), natomiast w Łodzi 3:1 wygrali ełkaesiacy (bramki: Artura Błażejewskiego, Roberta Sieranta i Dzidosława Żuberka).
  • Historia spotkań ŁKS-u z Górnikiem Łęczna nie jest długa, ale kilka pojedynków tych zespołów należało do szczególnie zaciętych. Niezwykle emocjonujący był zwłaszcza ten rozegrany na zapleczu ekstraklasy w 2011 roku. Górnik prowadził 1:0 do 90. minuty, ale w doliczonym czasie gry dwa gole Rafała Kujawy przechyliły szalę zwycięstwa na stronę łodzian.
  • W piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS-ie, jak i w Górniku Łęczna mają m.in. Lukáš Bielák, Grzegorz Bonin, Filip Burkhardt, Maciej Bykowski, Artur Kościuk, Michał Łabędzki, Wojciech Łuczak, Łukasz Madej, Piotr Matys, Łukasz Mierzejewski, Rafał Niżnik i Grzegorz Wędzyński.
  • W kadrze najbliższego rywala łodzian znajduje się trzech byłych zawodników ŁKS-u. Bartłomiej Kalinkowski w 2019 roku świętował z ŁKS-em awans do ekstraklasy, a w barwach łódzkiego klubu rozegrał 40 meczów i zdobył 1 bramkę. Paweł Sasin rozegrał w barwach łódzkiego klubu 26 meczów i zdobył 1 bramkę. Kamil Rozmus rozegrał 84 spotkania i zdobył 1 gola.
  • W piątek piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Górnikiem po raz piętnasty w lidze. Bilans wypada na remis. Ełkaesiacy i Górnik wygrali po pięć spotkań, natomiast pozostałe cztery spotkania zakończyły się podziałem punktów. W bramkach też remis: 14:14.
  • W ligowych meczach z Górnikiem Łęczna na listę strzelców wpisało się dwunastu zawodników ŁKS-u. W sumie w meczach z ekipą z Lubelszczyzny łodzianie zdobyli 14 goli.

Zdobywcy ligowych goli dla ŁKS-u w meczach z Górnikiem Łęczna

  • ⚽⚽ – Łukasz Gikiewicz, Rafał Kujawa
  • ⚽ – Rafał Grzelak, Artur Błażejewski, Robert Sierant, Dzidosław Żuberek, Tomasz Rączka, Miroslav Opsenica, Marcin Adamski, Adrian Świątek, Marcin Mięciel, Daniel Brud.