Drużyna

Najlepsze z najlepszych: Puszcza Niepołomice

20.11.2020

20.11.2020

Najlepsze z najlepszych: Puszcza Niepołomice

fot. Tadeusz Skwiot / Cyfrasport

W niedzielę ełkaesiacy rozegrają z Puszczą Niepołomice dopiero trzeci ligowy mecz. W pierwszym starciu tych zespół wystąpili Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński i Maciej Wolski oraz… Przemysław Sajdak, który wówczas reprezentował barwy „Żubrów”.

  • Pierwsze spotkanie ŁKS-u z Puszczą rozegrano 14 września 2018 roku w Niepołomicach. Ełkaesiacy wygrali 2:0 po golach Patryka Bryły i Daniego Ramireza.
  • W tym pierwszym rozegranym dwa lata temu spotkaniu w Niepołomicach w barwach Puszczy wystąpił Przemysław Sajdak, który dziś reprezentuje barwy ŁKS-u.
  • W rewanżu, który odbył się wiosną 2019 roku na stadionie w al. Unii 2 lepsi o jedną bramkę okazali się piłkarze Puszczy. Zwycięskiego gola dla gości zdobył wówczas były ełkaesiak, Bartłomiej Widejko.
  • Piłkarze Puszczy dwukrotnie dotarli do 1/4 finału Pucharu Polski (2016/17, 2018/19), a ósme miejsce zajęte przez nich w poprzednim pierwszoligowym sezonie jest najwyższym w historii.
  • W piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS, jak i w Puszczy Niepołomice mają m.in. Piotr Madejski, Adrian Napierała, Kamil Poźniak i Paweł Szwajdych, a oprócz nich także wspomniany wcześniej Przemysław Sajdak oraz Jewhen Radionow.
  • Jewhen Radionow, który od kilku miesięcy występuje w Puszczy, to jeden z liderów występującego jeszcze kilka lat temu w trzeciej a potem drugiej lidze ŁKS-u. Popularny „Żenia” w barwach łódzkiego klubu rozegrał 82 meczów i zdobył 34 goli.