Nadal niepokonani. ŁKS II – Lechia Tomaszów Maz. 1:1

26.03.2022

Nadal niepokonani. ŁKS II – Lechia Tomaszów Maz. 1:1

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 1:1 w 23. kolejce trzeciej ligi z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Bramkę dla łodzian zdobył Kelechukwu Ibe-Torti. Nasi trzecioligowcy są w tym roku nadal niepokonani.

Trzeci w tym roku mecz rezerw ŁKS-u (dwa poprzednie łodzianie wygrali) rozpoczął się dla naszych piłkarzy lepiej niż dobrze. Już w 6. minucie Kelechukwu Ibe-Torti wykorzystał podanie z głębi pola i precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania (1:0). Niestety, z prowadzenia cieszyliśmy się krótko. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa goście (4. miejsce w tabeli przed tą kolejką) przejęli piłkę w środku boiska, co pozwoliło im przeprowadzić szybki kontratak zwieńczony skutecznie przez Piotra Sulimę (1:1). Takim wynikiem zakończył się mecz.

Dodajmy, że w wyjściowej jedenastce trener Marcin Matysiak postawił dzisiaj na sześciu zawodników z szerokiej kadry pierwszoligowego zespołu (Dawid Arndt, Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Gryszkiewicz i Mateusz Kowalczyk). Rezerwy ŁKS-u mają na koncie 30 punktów. W następnej kolejce ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska.

23. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:1)

• Bramki: 1:0 Kelechukwu Ibe-Torti (6), 1:1 Piotr Sulima (14)
  • Sędziował: Mateusz Patla (Śląski ZPN)

Składy

• ŁKS II: Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Kelechukwu (88, Jakub Piotrowski), Piotr Gryszkiewicz (68, Łukasz Dynel), Wiktor Kościuk (74, Damian Nowacki), Mateusz Kowalczyk, Jędrzej Zając (68, Dariusz Gmosiński) – Błażej Radwanek. Trener: Marcin Matysiak.
  • Lechia: Krzysztof Baran – Kamil Cyran, Michał Drabik, Eryk Kaproń, Kamil Szymczak, Kamil Lewiński (88, Ernest Warczyk), Piotr Sulima (59, Remigiusz Biernat), Patryk Jakubczyk, Miłosz Turewicz, Artur Dunajski (59, Miłosz Kapica), Klim Morenkov (88, Adam Nowak). Trener: Dominik Bednarczyk.