Klub

Na mecz z Jagiellonią przyjeżdżamy MPK

20.09.2023

20.09.2023

Na mecz z Jagiellonią przyjeżdżamy MPK

Stadion Króla jest znakomicie skomunikowany z resztą miasta za sprawą kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Pamiętajcie o tym zwłaszcza w piątek, bo tego dnia wszystkie przejazdy MPK-Łódź dla kierowców i ich pasażerów będą bezpłatne, a że ze względu na mecz z Jagiellonią i spotkanie polskich siatkarek w Atlas Arenie będzie u nas bardzo tłoczno, wybierzcie właśnie MPK-Łódź.

WAŻNE! Mecz ŁKS-u z Jagiellonią Białystok, spotkanie siatkarskiej reprezentacji Polski z Niemcami w Atlas Arenie (początek o godz. 17:30), do tego spodziewane utrudnienia na drogach wynikające z przyjazdu kibiców z Białegostoku oraz duża liczba zajętych miejsc na pobliskich parkingach przez uczestników wydarzenia siatkarskiego – wszystko to sprawia, że kibiców ŁKS-u zachęcamy szczególnie gorąco, aby tego dnia wybrać się na stadion Króla albo spacerem (jeśli ktoś mieszka w pobliżu), albo skorzystać z środków transportu miejskiego, czyli jednej z kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych krążących w pobliżu al. Unii Lubelskiej 2.

Warto skorzystać z tej rady także dlatego, że właśnie w piątek 22 września (a więc w dniu meczu ŁKS-u z Jagiellonią) przypada Dzień bez Samochodu. Z tej okazji kierowcy, którzy tego dnia zostawią samochód w garażu lub na parkingu pod blokiem, będą mogli korzystać z autobusów i tramwajów MPK Łódź bezpłatnie. Podobną ofertę przedstawiła także Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Podróżować MPK bez biletu z właścicielem samochodu (kierowco, pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu!) może tyle osób, na ile zarejestrowany jest pojazd. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby skorzystać z gratisowych przejazdów mogły na przykład rodziny. Na takich samych zasadach w piątek, 22 września, można podróżować Łódzką Koleją Aglomeracyjną na obszarze województwa łódzkiego.

Chcąc dotrzeć na stadion Króla jedną z linii autobusowej lub tramwajowej MPK-Łódź należy zwrócić uwagę na przystanki znajdujące się przy obiekcie:

  • Bandurskiego/Atlas Arena
  • Maratońska/Bandurskiego
  • Bandurskiego/Dworzec Łódź Kaliska
  • Dworzec Łódź Kaliska

lub wybrać jedną z linii, które dojeżdżają w jego pobliże, np.: 10A/B, 12, 14, 18, 43A/B, 52, 65B, 76, 80A/C, 83, 86 lub 99.