Mieszko Lorenc na dłużej w ŁKS

01.07.2023

Mieszko Lorenc na dłużej w ŁKS

fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

ŁKS podpisał nową umowę z Mieszkiem Lorencem. Aktualny kontrakt wiążący defensywnego pomocnika z naszym klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Przypomnijmy, że 21-letni piłkarz w przeszłości występował w Pogoni-Ekolog Zduńska Wola i młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, a w Łodzi pojawił się cztery lata temu, najpierw stając się bardzo ważną postacią rezerw ŁKS-u (awansował z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego do trzeciej ligi), a potem także pierwszoligowej drużyny.

W sumie Mieszko Lorenc rozegrał na zapleczu PKO BP Ekstraklasy w barwach ŁKS-u 18 meczów (czternastokrotnie w wyjściowym składzie) oraz jedno spotkanie w Fortuna Pucharze Polski, ponadto zdobył bramkę w wygranym meczu z Ruchem Chorzów i do momentu doznania kontuzji w październikowym spotkaniu z Resovią był podstawowym zawodnikiem pierwszego zespołu. Jesienią ubiegłego roku zawodnik przeszedł pomyślnie operację rekonstrukcji ACL i po kilkumiesięcznej rehabilitacji wrócił już do treningów z zespołem.

W nowym sezonie defensywny pomocnik, który w przeszłości występował też na pozycji obrońcy, będzie miał szansę zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie. Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Mieszkiem Lorencem do końca czerwca 2025 roku.