Drużyna

Michał Brudnicki wypożyczony do Unii Janikowo

24.07.2019

24.07.2019

Michał Brudnicki wypożyczony do Unii Janikowo

Przez najbliższy rok Michał Brudnicki będzie przywdziewał barwy Unii Janikowo. 22-letni bramkarz został bowiem wypożyczony na cały sezon 2019/2020 do beniaminka drugiej grupy trzeciej ligi.

W czerwcu 2018 roku Michał Brudnicki przychodził do ŁKS-u z Sokoła Aleksandrów Łódzki jako jeden z najlepszych bramkarzy trzecioligowego szczebla. Nie zdołał jednak rozegrać żadnego oficjalnego spotkania w zespole „Rycerzy Wiosny”, gdyż już na początku lipcowego zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim – podczas sparingu z Górnikiem Polkowice – doznał skomplikowanego urazu kolana. Potem wychowanek Polonii Warszawa przez wiele miesięcy dochodził do pełnej sprawności, ciężko pracując w okresie rekonwalescencji. Ostatnio kibice ŁKS-u mogli zobaczyć Michała w akcji w drugiej połowie meczu kontrolnego z Kotwicą Kołobrzeg na obozie przygotowawczym w Grodzisku Wielkopolskim (ełkaesiacy wygrali to spotkanie 3:0).

Rok temu jasno określona była ścieżka rozwoju Michała. Niestety, kontuzja zweryfikowała nasze i Michała plany. Teraz poprzez odbudowę w Unii, gdzie Michał będzie regularnie występował w rozgrywkach ligowych, mamy nadzieję na powrót na właściwe tory – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Znając upór i ambicję zawodnika, jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. A ze strony klubu dołożymy wszelkich starań, aby Michałowi w tym pomóc.

Przypomnijmy, Unia Janikowo to klub, który ma za sobą kilka sezonów gry na drugim poziomie rozgrywkowym i w pewnym momencie była to najwyżej klasyfikowana drużyna z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Po wycofaniu się z rozgrywek w sezonie 2012/13, biało-niebiescy zaczęli występy od B klasy i po trzech kolejnych awansach następne trzy sezony spędzili w czwartej lidze. Obecnym trenerem Unii jest Artur Polehojko, a stanowisko prezesa klubu sprawuje jego syn – Tomasz Polehojko.