Drużyna

Jan Grzesik na dłużej „Rycerzem Wiosny”

16.07.2019

16.07.2019

Jan Grzesik na dłużej „Rycerzem Wiosny”

Kolejnym zawodnikiem, który przedłużył umowę z ŁKS-em, jest Jan Grzesik. Nowy kontrakt 24-letniego obrońcy będzie obowiązywał o rok dłużej niż dotychczasowy, czyli do 30 czerwca 2021 roku.

Jan Grzesik trafił do ŁKS-u przed sezonem 2018/19 z drugoligowej wówczas Siarki Tarnobrzeg. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał w minionych rozgrywkach 29 meczów, z czego 28 rozpoczynał w podstawowej jedenastce. Nie strzelił żadnego gola, ale i tak znalazł się w najlepszej jedenastce sezonu wybranej przez kibiców Fortuna 1 Ligi.

Janek to przykład zawodnika, którego transfer rok temu dla wielu mógł nie być tak oczywisty jak dla nas, wszak trafił do nas z drugiej ligi. Teraz, w niecały rok, boiska drugoligowe Janek zamienia na ekstraklasowe, na co w pełni zasłużył – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Ambicje Janka są spójne z ambicjami klubu, więc czas, aby na dłużej zagościć w miejscu, gdzie Janek i ŁKS powinni być, czyli w ekstraklasie.