Aktualności

Mecz z Sandecją sędziuje Tomasz Wajda

2
24 / 09 / 2021

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Niedzielne spotkanie ŁKS-u z Sandecją Nowy Sącz zaplanowane w ramach 10. kolejki Fortuna 1 Ligi poprowadzi Tomasz Wajda.

W tym sezonie doświadczony arbiter prowadził trzy mecze PKO Ekstraklasy i dwa spotkania Fortuna 1 Ligi, w których pokazał w sumie 28 żółtych kartek, cztery czerwone kartki i podyktował trzy rzuty karne.

41-letni sędzia w przeszłości prowadził kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków. W 2011 roku na zapleczu ekstraklasy był rozjemcą meczów ŁKS-u z Wartą Poznań (0:0) i Flotą Świnoujście (1:5), w 2012 w ekstraklasie – przegranego starcia z Jagiellonią w Białymstoku (1:2) i wygranego w pierwszej lidze meczu z Sandecją Nowy Sącz (3:2), z kolei w sezonie 2018/2019 prowadził wygrane przez „Rycerzy Wiosny” mecze z Chrobrym Głogów (1:0) i Chojniczanką w Chojnicach (2:1) oraz przegrane starcie z Bytovią (2:3).

W poprzednim sezonie arbiter z Żywca był rozjemcą ligowych meczów ełkaesiaków z GKS-em Jastrzębie (3:0) i Resovią (0:1) oraz pucharowego meczu z Legią Warszawa (2:3).

W niedzielę asystentami Tomasza Wajdy będą Bartłomiej Lekki i Daniel Wiejowski, a sędzią technicznym – Leszek Lewandowski. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Damian Sylwestrzak oraz Adam Kupsik. Pierwszy gwizdek o godz. 18.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny