Mecz z liderem w liczbach

05 / 06 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Wczorajszy mecz ŁKS-u z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w dziesięciu liczbach.

• 125 – Piątkowy mecz z liderem był już 125 spotkaniem w barwach ŁKS-u Maksymiliana Rozwandowicza. Dodajmy, że przed meczem pamiątkową koszulkę za sto rozegranych w ŁKS-ie meczów otrzymał Maciej Wolski (ten jubileuszowy występ przypadł na mecz z Górnikiem Łęczna)
  • 11 – Tyle razy w tym sezonie ełkaesiacy strzelili rywalom w jednym meczu co najmniej trzy gole. Wczoraj piłkarze ŁKS-u zdobyli już 56., 57. i 58. bramkę w obecnym pierwszoligowym sezonie. „Rycerze Wiosny” są najskuteczniejszym zespołem Fortuna 1 Ligi.
  • 20 – Zwycięski gol w meczu z Bruk-Bet Termaliką autorstwa Łukasza Sekulskiego był przy okazji już dwudziestym trafieniem tego napastnika w barwach ŁKS-u.
  • 5 – Jeden z najlepszych zdaniem kibiców piłkarz wczorajszych zawodów czyli Kamil Dankowski zaliczył wczoraj 20 mecz w barwach ŁKS-u oraz czwartą i piątą asystę. W piątek dwukrotnie z podań obrońcy skorzystał Michał Trąbka.
  • 8 – Osiem goli w barwach ŁKS-u (7 w lidze) zdobył Michał Trąbka, który wczoraj dwa razy pokonał bramkarza gości.
  • 10 – Tyle lat czekali kibice ŁKS-u na zwycięstwo łodzian nad zespołem z Niecieczy. W 2011 roku łodzianie pokonali na własnym boisku Bruk-Bet Termalikę 2:0, wczoraj – 3:2.
  • 16 – W meczu z zespołem trenera Mariusza Lewandowskiego łodzianie oddali szesnaście strzałów na bramkę, z czego dziewięć trafiło w światło bramki, a po trzech piłka znalazła drogę do siatki.
  • 40 – ŁKS stracił w tym sezonie 40 goli. Osiem zespołów Fortuna 1 Ligi straciło mniej bramek w tym sezonie.
  • 4 – Tyle zwycięstw nad zespołami z czołowej ósemki pierwszej ligi odniósł ŁKS w tym sezonie (dwukrotnie z Odrą Opole, a oprócz tego z Górnikiem Łęczna i Bruk-Bet Termaliką). W ostatniej kolejce będziemy mieli szansę na piąte zwycięstwo, bo łodzianie zmierzą się z GKS-em Tychy.
  • 1 – Piątkowe spotkanie z liderem było kolejnym już meczem rozegranym przez ełkaesiaków na stadionie przy al. Unii 2, ale dopiero pierwszym odkąd oficjalnie obiektowi nadano imię Władysława Króla.