Krótka historia meczów ŁKS z Bruk-Bet Termaliką

04 / 06 / 2021

fot. Marcin Pirga / Cyfrasport

Piątkowy mecz z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza będzie ósmą ligową konfrontacją ełkaesiaków z zespołem popularnych „Słoni”. Na zwycięstwo z tym rywalem czekamy już dziesięć lat.

Przed nami ósme (a w zasadzie siódme, bo jeden mecz Bruk-Bet Termalica wygrała walkowerem) ligowe starcie ŁKS-u z drużyną z Niecieczy. Pierwszy i zarazem najbardziej dramatyczny pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbył się 17 października 2010 roku w Niecieczy. Ełkaesiacy prowadzili 3:1 po pierwszej połowie i golach Marcina Mięciela oraz Mariusza Mowlika, a chociaż po zmianie stron zespół z Niecieczy zdobył jeszcze jedną bramkę, na więcej łodzianie nie pozwolili rywalowi. Gospodarzom nie pomogło nawet to, że ŁKS kończył mecz w dziesiątkę, bo w 60. minucie sędzia wyrzucił z boiska Marcina Mięciela.

W rozegranym w al. Unii 2 meczu rewanżowym dwubramkowe zwycięstwo łodzianom zapewniły gole Marcina Smolińskiego i Macieja Bykowskiego (w międzyczasie Bogusław Wyparło obronił jeszcze rzut karny egzekwowany przez Łukasza Szczoczarza).

Kilkanaście miesięcy później drużyny znów zmierzyły się na zapleczu ekstraklasy (w międzyczasie ełkaesiacy pokonali jeszcze Bruk-Bet Termalikę w Pucharze Polski) i tym razem znacznie więcej powodów do radości mieli piłkarze z województwa małopolskiego. Zmagający się wówczas z ogromnymi problemami łodzianie przegrali tamten mecz 1:3, bo na bramki Emila Drozdowicza, Jana Pawłowskiego i Piotra Ceglarza odpowiedział ŁKS tylko trafieniem Jakuba Więzika. Do rewanżu w Łodzi w ogóle nie doszło (walkower 3:0 dla Niecieczy) – miesiąc przed terminem rozegrania spotkania z popularnymi „Słoniami” ŁKS wycofał się z rozgrywek.

Dwa kolejne spotkania w pierwszej lidze odbyły się w sezonie 2018/2019 i oba zakończyły się remisami 1:1. Najpierw w Niecieczy na gola debiutującego wówczas w pierwszej drużynie Jana Sobocińskiego odpowiedział Vladislavs Gutkovskis, a w Łodzi trafienie Rafała Kujawy zripostował Jacek Kiełb. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu z dwubramkowego zwycięstwa cieszyła się natomiast Bruk-Bet Termalica Nieciecza, więc na zwycięstwo nad tym rywalem łodzianie czekają już dziesięć lat.

Zdobywcy ligowych goli dla ŁKS-u w meczach z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza

• ⚽⚽ – Marcin Mięciel
  • ⚽⚽ – Mariusz Mowlik, Marcin Smoliński, Maciej Bykowski, Jakub Więzik, Jan Sobociński, Rafał Kujawa