Marcin Matysiak i Dani Ramirez przed #ŁKSLPO

19 / 04 / 2024

Trener Marcin Matysiak i piłkarz ŁKS-u Dani Ramirez odpowiedzieli na pytania łódzkich dziennikarzy przed niedzielnym spotkaniem z Lechem Poznań.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Atmosfera przed meczem z Lechem jest dobra, ale nie zapominamy o pracy. W tym mikrocyklu widać było dużo entuzjazmu. Zawodnicy nie negocjują wysiłku tylko ciężko trenują. Skupiamy się na tym, na co mamy wpływ. Nie interesuje nas to, co się dzieje w Lechu Poznań. Skupiamy się wyłącznie na tym, na co mamy wpływ. […] Lech to duża jakość indywidualna. Lubią utrzymywać się przy piłce i grać w ataku pozycyjnym, a przy tym posiadają szybkich skrzydłowych, umiejących grać „jeden na jednego”.

Dani Ramirez (piłkarz ŁKS-u): Na pewno to będzie trudny mecz. Lech zmaga się z kłopotami, ale grają tam znakomici piłkarze, więc czeka nas wiele pracy i duże wyzwanie. Jesteśmy w dobrej formie, tworzymy ostatnio sporo szans do zdobycia goli i postaramy się to wykorzystać. Defensywa to jedno, ale równie ważne w niedzielę będzie pokazanie odwagi w ataku, tak jak było to w starciu z Radomiakiem.