Coraz bliżej starcia z „Kolejorzem”

17 / 04 / 2024

Cztery dni i trzy jednostki treningowe – tylko tyle dzieli nas od niedzielnego meczu na stadionie Króla, gdzie piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Lechem Poznań. Trwa mobilizacja – zarówno w naszym zespole, jak i wśród kibiców, bo to przecież jedno z najważniejszych wydarzeń rundy wiosennej.

Początek tygodnia przeznaczyliśmy na regenerację, ale teraz przygotowania do prestiżowego meczu z Lechem ruszyły pełną parą. Do niedzielnego starcia z walczącym o mistrzowski tytuł „Kolejorzem” trener Marcin Matysiak i jego sztab mają do dyspozycji jeszcze trzy jednostki treningowe na boisku, a z tego co widzieliśmy chociażby w środowe przedpołudnie, gdy drużyna ćwiczyła w pocie czoła na boisku w al. Unii 2, trwa zażarta rywalizacja o miejsce w składzie, bo kto nie chciałby zagrać w takim meczu.

– Przygotowujemy się do meczu z Lechem tak samo jak do każdego innego spotkania ligowego. Jeśli chodzi o analizę rywala, to tutaj najpierw zapoznamy drużynę z działaniami defensywnymi przeciwnika, następnego dnia zajmiemy się jego poczynaniami w ofensywie – powiedział trener Rafał Majewski, analityk pierwszego zespołu.

Z drużyną trenuje Thiago Ceijas, który zresztą pojawił się na boisku w drugiej połowie wygranego spotkania z Radomiakiem Radom, a i coraz lepiej czują się – dzisiejszy jubilat Pirulo czy Aleksander Bobek (obaj też trenują z zespołem), chociaż oczywiście decyzję o ewentualnym włączeniu wymienionych zawodników do kadry meczowej szkoleniowiec podejmie w porozumieniu ze sztabem lekarskim zapewne bliżej meczu z Lechem Poznań.

W niedzielę kolegom będzie mógł pomóc Adrien Louveau. Francuz odcierpiał już karę za czerwoną kartkę w meczu z Jagiellonią Białystok, a w poniedziałek rozegrał dziewięćdziesiąt minut w drugoligowym, zakończonym remisem 2:2 starciu rezerw ŁKS-u z Lechem II Poznań (dodajmy, że w tym meczu na boisku pojawili się też m.in. Oskar Koprowski, Jan Łabędzki czy strzelec jednej z bramek Antoni Młynarczyk).

Mobilizacja trwa nie tylko w szatni pierwszej drużyny, ale i wśród kibiców (już 12 tysięcy uprawnionych na trybunach – stan na środowe popołudnie). To po prostu trzeba zobaczyć na żywo, więc najlepiej już teraz wejdźcie na bilety.lkslodz.pl lub odwiedźcie U2 ŁKS Store (w tygodniu czynny w godz. 11-19) i zgarnijcie wejściówkę na jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu. Na mecz 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy: ŁKS – Lech Poznań zapraszamy na stadion Króla w niedzielę 21 kwietnia (początek o godz. 15).