Drużyna

Łukasz Zagdański wzmocni atak drugoligowego ŁKS-u

05.07.2017

05.07.2017

Łukasz Zagdański wzmocni atak drugoligowego ŁKS-u

We wtorek wieczorem kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym podpisał Łukasz Zagdański. Napastnik w zeszłym sezonie zdobył 22 gole dla trzecioligowej Elany Toruń.

Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim 28-letni wychowanek MSP Szamotuły to kolejny obok Tomasza Margola, Filipa Burkhardta, Bartosza Widejki i Krystiana Pieczary nowy piłkarz łódzkiej drużyny. Zagdański w przeszłości reprezentował barwy m.in. Zagłębia LubinMiedzi Legnica, a ostatni sezon spędził w Toruniu.

Piłkarz zadebiutował na zapleczu Ekstraklasy, występował również w drugiej lidze (ponad 30 spotkań i 7 goli) oraz w trzeciej lidze (ponad 90 spotkań i aż 42 gole). Spędzony w Elanie Toruń sezon 2016/2017 był jak dotąd najlepszym w karierze w wykonaniu mierzącego 182 centymetry wzrostu napastnika. Świadczą zresztą o tym liczby – 32 mecze (29 w podstawowym składzie) i aż 22 bramki (i tylko jedna z rzutu karnego).

We wtorek Łukasz Zagdański pomyślnie przeszedł testy medyczne w łódzkim klubie, a wieczorem podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.

Krzysztof Przytuła: Naszym celem było pozyskanie zawodnika regularnie strzelającego gole. Łukasz poza tą umiejętnością jest zawodnikiem bardzo agresywnym i trudnym do upilnowania przez obrońców. Zrobimy wszystko, by mu pomóc w pokazaniu swoich walorów. Przy okazji chciałbym podziękować agencji menadżerskiej opiekującej się Łukaszem i podkreślić jej profesjonalizm.

Nowemu napastnikowi ŁKS-u życzymy zdrowia i wielu goli w barwach najstarszego łódzkiego klubu!