Łukasz Mika nowym szefem scoutingu w Łódzkim Klubie Sportowym

19 / 01 / 2019

Łukasz Mika został szefem scoutingu w Łódzkim Klubie Sportowym. 28-latek z sukcesami pracował wcześniej w roli skauta w Lechu Poznań, przyczyniając się do sprowadzenia na Bułgarską wielu utalentowanych zawodników z różnych stron świata.

Mika to prawdziwy pasjonat scoutingu piłkarskiego. W wieku 19 lat rozpoczął współpracę z działem scoutingu Lecha Poznań, z którym świętował między innymi zdobycie mistrzostwa Polski oraz wywalczenie awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Przez ponad 7 lat pracy w klubie z Poznania był jedną z osób odpowiedzialnych za transfery przychodzące, a przez ten czas obserwował na żywo zawodników w niemal 30 krajach.

Łukasz głęboko wierzy, że przewagę finansową bogatszych klubów można sukcesywnie niwelować przemyślaną polityką transferową, opartą na rzetelnej pracy przy wyszukiwaniu wzmocnień i właściwym identyfikowaniu potrzeb zespołu. Podjęcie pracy w Łódzkim Klubie Sportowym traktuje jako duże wyzwanie, ponieważ jako szef scoutingu będzie miał znacznie większy wpływ na wygląd i funkcjonowanie tego działu.  Jako główny cel pracy w naszym klubie stawia sobie stuprocentowe zaangażowanie swojej wiedzy, umiejętności i profesjonalizmu do pomocy przy budowie silnego ŁKS-u.

Łukasz ma doświadczenie i pasję. Pracował w jednym z najlepszych klubów w Polsce przez kilka sezonów – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS-u. – Cieszę się, że dołącza do nas i pomoże w procesie oceny piłkarzy, zarówno tych, którzy są w klubie jak i tych , którzy będą do nas dołączać w przyszłości. Stworzenie siatki skautingu, rozszerzenie bazy danych piłkarzy, to proces wieloletni. Dlatego sprowadzenie dodatkowej osoby do żmudnej pracy nad selekcją zawodników od początku było dla nas oczywiste. Teraz przyszedł na to czas , a Łukasz jest najbardziej odpowiednią osobą do pracy w Łódzkim Klubie Sportowym – dodaje Przytuła.