Drużyna

#ŁKSwGrodzisku | Dzień 2

03.07.2019

03.07.2019

#ŁKSwGrodzisku | Dzień 2

Drugi dzień pobytu na przedsezonowym zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim upłynął piłkarzom ŁKS-u pod znakiem kolejnych dwóch jednostek treningowych.

Przed południem „Rycerze Wiosny” ćwiczyli podzieleni na trzy grupy – zawodnicy z pola w dwóch grupach pracowali na boisku przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich nad przygotowaniem motorycznym i siłowym, a bramkarze w tym samym czasie mieli zajęcia pod okiem trenera Jacka Janowskiego. Warto przy tym dodać, że na koniec tej sesji treningowej opiekun golkiperów zorganizował swoim podopiecznym tzw. bitwę bramkarską, w której liczyła się nie tylko umiejętność bronienia piłki, ale i celnego jej uderzania.

Popołudniowe zajęcia już dla wszystkich miały czysto piłkarski charakter. Ich zwieńczeniem były gry na małej powierzchni – bardzo emocjonujące i widowiskowe zarazem. Co ważne, w treningu brał udział komplet zawodników, którzy znaleźli się w autokarze do Grodziska Wielkopolskiego. Warto też odnotować, że po poniedziałkowych upałach tym razem aura okazała się nieco bardziej łaskawa dla podopiecznych Kazimierza Moskala, bo termometr pokazywał kilka stopni mniej niż poprzedniego dnia, a słońca co jakiś czas chowało się za kłębiastymi chmurami.

W środę biało-czerwono-biali mają zaplanowany tylko jeden trening – popołudniowy. Wcześniej jednak, bo już o godzinie 11:00, zmierzą się w meczu kontrolnym z pierwszoligową Wartą Poznań.