Aktualności

ŁKS w Side | Dzień 4

16
16 / 01 / 2020

Jedna piąta zgrupowania w Side już za ełkaesiakami. Zwieńczeniem tej pierwszej części obozu u podnóża gór Taurus był popołudniowy sparing z Neftczi Baku – wicemistrzem i wiceliderem ligi azerskiej. Do południa z kolei „Rycerze Wiosny” odbyli trening, w którym skupili się na różnych sposobach rozegrania stałych fragmentów.

W jedynym zaplanowanej na środę sesji treningowej wzięli udział wszyscy zawodnicy – w tym także Łukasz Sekulski, który jeszcze poprzedniego dnia wieczorem zmagał się ze stłuczeniem mięśnia czworogłowego. Przedpołudniowe zajęcia były nieco krótsze niż zwykle ze względu na popołudniową grę kontrolną z Azerami, ale i tak nie zabrakło podczas nich efektownych starć w powietrzu i parad bramkarskich. Na sam koniec grupka piłkarzy z pola założyła się z Arkadiuszem Malarzem o określoną liczbę goli strzelonych po uderzeniach zza pola karnego – Dani i spółka byli górą w tej zabawie, więc doświadczony golkiper musiał przed zejściem z murawy wykonać serię pompek.

O godzinie 16:00 podopieczni Kazimierza Moskala rozpoczęli natomiast pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Na murawie wchodzącej w skład rozległego kompleksu Arslan Zeki Demirci biało-czerwono-biali pewnie pokonali wysoko notowanego rywala – po dwóch golach Samu Corrala i po jednym trafieniu Przemysława Sajdaka oraz Łukasza Sekulskiego z rzutu karnego. W obu połowach szansę sprawdzenia się na tle Azerów dostały dwie niemal zupełnie różne jedenastki (na boisku nie pojawili się jedynie dwaj najmłodsi bramkarze, Jakub Piela oraz Carlos Moros Gracia, który na rozgrzewce zaczął się uskarżać na ból dolnej części kręgosłupa).

Na czwartek sztab szkoleniowy ma w planach dwie jednostki treningowe na boisku – przedpołudniową o godzinie 11:00 i popołudniową o 16:30. Zabraknie w nich na pewno wspomnianego Gracii, który przez najbliższe trzy dni będzie ćwiczył indywidualnie pod okiem przedstawicieli sztabu medycznego. Według meteorologów temperatura w czwartek powinna oscylować wokół 16-17 stopni Celsjusza, co wobec braku opadów oznacza, że warunki do pracy znów ełkaesiacy będą mieli bardzo dobre.
Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny