ŁKS w Side | Dzień 2

Klub

ŁKS w Side | Dzień 2

14.01.2020

14.01.2020

Drugi dzień zgrupowania w Side minął ełkaesiakom jeszcze szybciej niż pierwszy. „Rycerze Wiosny” do południa ćwiczyli w grupach w hotelowej siłowni, natomiast po południu trenowali na boisku przy wręcz wymarzonej pogodzie – było bowiem słonecznie, bezwietrznie, a termometr pokazywał nieco ponad 20 stopni Celsjusza.

W siłowni zlokalizowanej na najniższej kondygnacji rozległego hotelu The Sense De Luxe piłkarze podzieleni byli na dwie grupy – w jednej ćwiczyli dłużsi stażem w klubie i bardziej doświadczeni zawodnicy, a w drugiej obcokrajowcy oraz młodzieżowcy. Kryterium takiego podziału było takie jak zawsze: zdolność do pracy z większymi obciążeniami.

Jak przed południem pośród atlasów i hantli, tak po południu na murawie w zajęciach wziął udział komplet zawodników. Przez pierwsze prawie pół godziny bramkarze i gracze z pola pracowali osobno, a potem już cała kadra wykonywała zadania naznaczone przez sztab trenerski. Co ciekawe, podobnie jak i w poniedziałek podopieczni Kazimierza Moskala opuszczali boisko przy dźwiękach… adanu, czyli wezwania wiernych na modlitwę w wykonaniu muezina – kompleks boisk, z którego korzystają biało-czerwono-biali położony jest bowiem tuż obok okazałego meczetu (koniec zajęć wypada około godziny 18:00, a więc tuż po zachodzie słońca, gdy w krajach muzułmańskich zaczyna się nawoływanie do czwartej w ciągu dnia modlitwy).

Na wtorek ełkaesiacy ponownie mają zaplanowane dwa treningi na boisku. Pierwsza sesja na boisku zacznie się o godzinie 11:00, a druga o 16:30.