Klub

ŁKS w czołówce zaangażowania i aktywności fanów na Facebook’u

17.12.2018

17.12.2018

ŁKS w czołówce zaangażowania i aktywności fanów na Facebook’u

SoTrender opublikował najnowszy raport dt. popularności klubów na Facebooku. Po raz kolejny fani Łódzkiego Klubu Sportowego wyśrubowali jeden z najwyższych wyników.

Łódzki Klub Sportowy z liczbą 38 894 fanów zajmuje 18. pozycję w rankingu klubów piłkarskich w kraju. Pomimo tego, że pozostałe kluby mogą pochwalić się dużo większą bazą obserwujących, kibice ŁKS-u pod względem zaangażowania i aktywności wypadają znacznie korzystniej, niż wiele zespołów na przykład z ekstraklasy.

Pod względem zaangażowania kibiców, w której liczy się tzw. medianę użytkowników (polubienia, komentarze, udostępnienie posta lub reakcja na jego temat) ŁKS plasuje się na 9. pozycji (mediana 4 173) zostawiając w tyle takie kluby jak Arka Gdynia, Piast Gliwice, GKS Katowice, Cracovia czy Zagłębie Lubin.

Jeszcze lepiej wypadamy pod względem aktywności. Tutaj ŁKS zajmuje 6. pozycję, tuż za Legią Warszawa, Lechią Gdańsk, Pogonią Szczecin i Arką Gdynia. W tyle pozostawiliśmy natomiast m.in. Jagiellonię, Wisłę czy Górnika Zabrze. Aktywność fanów to łączna suma wszystkich aktywności fanów na Facebook’u, a tych klub zanotował w zeszłym miesiącu 35 895.

A jak profile ŁKS-u wyglądają na pozostałych portalach? Na Twitterze liczba obserwujących przekroczyła w ostatnich tygodniach liczbę 4000 (obecnie 4048). Bardzo szybko rozwijają się również ełkaesiackie profile na Instagramie (5 689 obserwujących) i YouTube. Tu liczba subskrybentów wynosi 3 522 a w samym listopadzie filmy ŁKS TV odtworzono 37 tysięcy razy.


Obserwuj nas: